Szpital im. Św. Rafała chce własnego SORu

Kraków będzie miał nowy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze zaapelowali, by jeszcze przed zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży, uruchomić w Krakowie dodatkowy oddział SOR w szpitalu im. Św. Rafała. – To zwiększy bezpieczeństwo zdrowotne dla blisko 250 tys. mieszkańców – tłumaczy Adrian Stanisz, rzecznik szpitala im. Św. Rafała.

Do tej pory mieszkańcy południowej części Krakowa oraz najbliższej okolicy musieli szukać pomocy na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych znajdujących się w szpitalu im. Stefana Żeromskiego lub im. Ludwika Rydygiera w Nowej Hucie.

Nowy oddział SOR miałby zabezpieczyć południową część Krakowa i poprawić dostęp do opieki szpitalnej wśród mieszkańców okolicznych miejscowości. Zdaniem władz szpitala im. Św. Rafała powstanie nowego oddziału jest kluczowe dla pacjentów, którzy będą mogli liczyć na szybszą pomoc, a to właśnie czas jest najważniejszym kryterium w kwestii ratowania zdrowia i życia.

Dyrekcja szpitala im. Św. Rafała ma nadzieję, że nowy SOR uda się otworzyć jeszcze przed planowanymi Światowymi Dniami Młodzieży, które będą odbywały się w Krakowie, ale również w podkrakowskich Brzegach.

(pt)

Zobacz także