Tak może wyglądać pierwsza solarna ścieżka rowerowa w Krakowie

Musisz przeczytać

Radny Łukasz Wantuch zapowiada, że zgłosi do przyszłorocznego budżetu miasta projekt budowy solarnej ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Bora Komorowskiego. I publikuje wizualizację tego, jak miałaby wyglądać. Jej autorem jest Piotr Kuczia, architekt z Pszczyny, specjalizujący się w budownictwie solarnym, który ścieżkę solarną zaprojektował dla Dubaju.

Pomysł na budowę zadaszonej ścieżki rowerowej, której dach miałyby stanowić panele słoneczne, radny Łukasz Wantuch forsuje już od wielu miesięcy. Teraz pokazuje, jak wyobraża sobie jej wygląd. A właściwie – jak tą ścieżkę wyobraża sobie Piotr Kuczia, autor projektu ścieżki solarnej dla Dubaju.

Fot. wizualizacja nomadd-studio

Pierwsza w Polsce i Krakowie solarną ścieżka rowerowa miałaby powstać wzdłuż ulicy Bora Komorowskiego, obok galerii handlowej Krokus. – To nie jest projekt masowy, bardziej ciekawostka architektoniczna. Ale markę miasta, jego urok i renomę, tworzy się również w ten sposób. W przeciwieństwie nawet nie do Wiednia czy Berlina, ale Pragi czy Budapesztu, brakuje w naszym mieście projektów wychodzących poza schemat – podkreśla radny Wantuch. I zapowiada, że do przyszłorocznego budżetu chciałby złożyć poprawkę na realizację tego zadania.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

3 KOMENTARZE

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca