Tak wyglądają prace przy zjeździe z zakopianki na obwodnice Krakowa (zdjęcia z drona)

Trwa budowa trzeciego pasa jezdni autostrady A4 na Południowej Obwodnicy Krakowa. Prace obejmują odcinek A4 od węzła Kraków Południe do ul. Kąpielowej w kierunku Tarnowa i Rzeszowa. Aby powstał trzeci pas, trzeba przesunąć lokalną drogę o dziesięć metrów. Dobudowywany pas ułatwi zjazd z zakopianki na autostradę A4 w kierunku Tarnowa.

Prace na blisko kilometrowy odcinku między węzłem Kraków-Południe a wiaduktem na Kąpielowej trwają od połowy maja br. W ramach inwestycji przebudowywany jest fragment łącznicy węzła Kraków Południe od strony Zakopanego w kierunku Rzeszowa, wybudowane zostaną ekrany akustyczne i droga serwisowa, która docelowo będzie drogą gminną (ul. Dzikiej Róży). Wykonana będzie również przebudowa sieci teletechnicznej, energetycznej i wodociągowej, kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. 

W miejscu, gdzie znajdowała się lokalna ulica Dzikiej Róży trwają prace przy budowie nasypu pod trzeci pas obwodnicy. Ulica Dzikiej Róży zostanie wybudowana na nowo i przesunięta o 10 metrów.

– Równolegle do budowanego trzeciego pasa A4 odtwarzany jest fragment ul. Dzikiej Róży. Aby powstał trzeci pas autostrady, trzeba w tym miejscu przesunąć odcinek ulicy – informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

fot. KRKnews

Odcinek, na którym trwa budowa trzeciego pasa od lat jest zmora kierowców. W godzinach szczytów komunikacyjnych, wyjazdów i powrotów weekendowych czy wakacyjnych, w tym miejscu tworzą się kilkukilometrowe zatory. Według pomiarów wykonywanych w ramach Generalnego Pomiaru Ruchu, w roku 2015 przejeżdżało tym odcinkiem średnio ponad 53 tys. pojazdów na dobę. Poszerzenie jezdni o dodatkowy pas ruchu w kierunku wschodnim usprawni przejazd i płynność ruchu.

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie