Tak wyglądał sobotni protest Strajku Kobiet na ulicach Krakowa [zdjęcia]

Musisz przeczytać

Blisko dwie godziny trwał sobotni protest Strajku Kobiet na ulicach Krakowa. Zaczęło się na Rynku Podgórskim, ale potem pochód protestujących przeszedł najpierw pod kurię metropolitalną, a na końcu przed Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tam, doszło do małej przepychanki z policją, ale ostatecznie mundurowi nie interweniowali, a protestujący nie napierali na kordon blokujący schody wejściowe do budynku UJ.

Sobotnie manifestacje organizowane były w całej Polsce w 102. rocznicę wywalczenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce. Do tego nawiązywały także hasła i transparenty, które były elementem manifestacji w Krakowie. Ale nie zabrakło znanych już od miesiąc haseł protestu, typu: „Wy…”, „trzeba było nas nie wk…”.

Sobotni protest na ulicach Krakowa

Sobotni protest na ulicach Krakowa

Protestujący w Krakowie zebrali się o godz. 13 na Rynku Podgórskim. Stamtąd pochód ruszył ulicami Krakowa. Manifestacja przeszła ulicą Krakowską i Stradom, przeszła Grodzką i skręciła na Franciszkańską. Pochód na chwilę zatrzymał się przed budynkiem kurii metropolitalnej, gdzie krzyczano m.in. Jędraszewski wyp…” czy „Dziwisz wiedział, nie powiedział”. Po krótkiej przerwie pochód ruszył dalej ulicą Straszewskiego.

Pod Uniwersytetem Jagiellońskim protestujący znowu się zatrzymali. Tam doszło do przepychanki z policją, która blokowała wejście na schodki przed Collegium Novum. Ale skończyło się tylko na przepychankach. Potem były przemówienia, okrzyki, m.in. pod adresem policji „Zdejmij mundur, przeproś matkę”. Manifestacja zakończyła się przed godz. 15.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca