Takiej zadymy w Krakowie nie było już dawno! Gorąco w Nowej Hucie [wideo]

Zadyma podczas meczu Hutnika z Wisłoką / fot. Youtube

Wydawało się, że do takich scen na piłkarskich stadionach już nie dochodzi, a jednak. Podczas meczu Hutnika Kraków z Wisłoką Dębica doszło do wielkiej awantury, a w sieci właśnie pojawiło się nagranie tych incydentów. Robi wrażenie!

O sprawie pisaliśmy już kilka dni temu. Policja pochwaliła się wówczas, że dzięki sprawnej interwencji mundurowych, dość szybko udało się zaprowadzić porządek. To prawda, obie grupy kibiców nie zdołały dotrzeć do siebie, ale i bez tego było bardzo gorąco.

Na nagraniu widać hordy bezmózgich kiboli, którzy nie ustają w wysiłkach, by w jakiś sposób zaznaczyć swoją obecność na świecie. Wyrwanie krzesełka, kopnięcie w płot, obrażenie przeciwnika – to już dla nich powód do satysfakcji. Dobrze, że policjanci zdołali zapanować nad ich ambicjami.

W trakcie interwencji policjanci zatrzymali 2 osoby. Pozostali uczestnicy zajścia są typowani m.in. na podstawie zapisów monitoringu oraz zeznań świadków.

Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że sprawcy odpowiedzą za udział w zbiegowisku, wybryki chuligańskie, a jeden z zatrzymanych usłyszy także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także