Tancerze z przechodniami zatańczą poloneza na Rynku Głównym

Krakowski Rynek już niedługo zamieni się w wielką salę balową. Mieszkańcy oraz turyści będą mieli  okazję zatańczyć poloneza.

Balet Cracovia Danza zaprasza do świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca. W poniedziałek, 29 kwietnia, o godz. 14.00, na Rynku Głównym przy pomniku Adama Mickiewicza odbędzie się prezentacja „Poloneza wiosennego”, po której widzowie zostaną zaproszeni do wspólnego tańca.

− Jak wiosna, to tylko z polonezem wiosennym i z Baletem Cracovia Danza. 29 kwietnia o godz. 14.00 Międzynarodowy Dzień Tańca będziemy świętować tańcząc poloneza wokół pomnika Adama Mickiewicza na Rynku Głównym w Krakowie. A jak „Polonez wiosenny”, to z kwiatami lub zielonymi gałązkami. Przybywajcie licznie, nie zapomnijcie o kwiatach i gałązkach – zaprasza Romana Agnel, dyrektorka Baletu Cracovia Danza, która poprowadzi wspólny taniec.

Prezentacja „Polonez wiosenny” jest pierwszym wydarzeniem cyklu happeningów „Cztery pory poloneza” z serii „Cracovia Danza: balet w mieście”. Przedstawia i promuje poloneza, który 5 grudnia 2023 roku, został wpisany na listę światowego niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Dodatkowo inicjatywa zwraca uwagę na Święto Konstytucji 3 Maja. Wstęp wolny.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie