TAURON Arena Kraków z nowym postojem TAXI

Musisz przeczytać

Jest porozumienie pomiędzy Agencją Rozwoju Miasta, która zarządza Tauron Areną Kraków i krakowskimi taksówkarzami. Obie strony doszły do porozumienia w sprawie powstania postoju taksówkowego w pobliżu Areny przy ul. Lema. – Bardzo się z tego cieszymy. To dla nas milowy krok we współpracy z Miastem – mówi Paweł Kubas, przewodniczący Zawodowego Związku Taksówkarzy w Krakowie.

O powstanie postoju dla taksówek w pobliżu Tauron Areny Kraków wnioskowali nie tylko sami taksówkarze, ale również krakowianie, którzy uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych w nowoczesnej hali, po wyjściu z imprezy narzekali na brak możliwości korzystania z postoju taksówek zlokalizowanego przy samej hali – teraz się to zmieni.

– Dla Agencji Rozwoju Miasta niezwykle ważne jest to, aby goście, którzy odwiedzają Tauron Arenę Kraków mieli możliwość łatwego i szybkiego dotarcia na wydarzenia. Nowy postój dla taksówek z pewnością będzie miał na to ogromny wpływ, dlatego od początku braliśmy udział w rozmowach dotyczących jego powstania i cieszymy się, że jego budowa wkrótce się rozpocznie – powiedziała Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM.

Postój dla taksówek, który powstanie przy ul. Lema rozpocznie się po Światowych Dniach Młodzieży, na początku sierpnia i potrwa około 2 miesięcy. Będzie mogło korzystać z niego około 15-20 taksówek. Dzięki dodatkowej lokalizacji, w okolicy Areny do dyspozycji krakowian będą więc trzy postoje. Dotychczasowe były zlokalizowane jednak na uboczu, przy drodze serwisowej i dojazdowej do Tauron Areny Kraków.

Projekt i realizacja postoju będzie kosztował około 150 tys. złotych.

(pt)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca