Technologie multimedialne – zobacz, jak można je wykorzystać w różnych sektorach biznesu!

Do dyspozycji wielu przedsiębiorców (i nie tylko!) dostępne są coraz nowocześniejsze urządzenia interaktywne. Z jednej strony są one coraz tańsze, z drugiej oferują znacznie większe możliwości, stąd nie można dziwić się temu, że coraz łatwiej spotkać te urządzenia w otaczającym nas świecie. Na jakie konkretne rozwiązania możemy się jednak zdecydować, co nam one oferują, gdzie mogą być wykorzystywane oraz czym się one różnią? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej!

Jednocześnie, wszystkie z poniżej prezentowanych produktów dostępne są w ofercie firmy Videofonika. To jeden z liderów w swojej branży, który dostarcza swoim klientom urządzenia multimedialne, idealnie dopasowane do ich potrzeb. Dzięki temu nie tylko spełniają one przez lata swoje funkcje, ale również nie generują dodatkowych kosztów w postaci funkcji i opcji, które i tak nie byłyby wykorzystywane przez danego klienta. 

Monitory interaktywne

Oto rozwiązanie, które obecnie możemy spotkać niemal w dowolnym sektorze biznesu – od sal szkoleniowcy, przez biura grafików, po sektor medyczny. W tym przypadku bardzo ważny jest fakt, że możemy zdecydować się na wielkość, która będzie dla nas najbardziej odpowiednia – najmniejsze monitory interaktywne mają raptem powyżej 20”, jednak te największe mogą osiągać nawet 80” lub więcej! Dodatkowo, w zależności od przeznaczenia monitora oraz naszego budżetu możemy zdecydować się na różne technologie dotykowe, które również przekładają się na ilość jednoczesnych punktów dotyku – może ich być od 2 do nawet 40!

Monitory interaktywne V-SCREENS pokryte są również specjalnym szkłem hartowanym, z powłoką ani-glare. Nie dość, że chroni ono sam ekran przed uszkodzeniem mechanicznym, to jednocześnie wspomniana powłoka sprawia, że palec poruszą się po powierzchni bardzo sprawnie i nie pozostawia smug, co dla wielu klientów jest naprawdę istotną kwestią.

Na wspomnienie zasługuje również rozdzielczość UltraHD, czyli 3840 × 2160 pikseli – sprawia to, że obraz jest naprawdę ostry nawet przy ogromnych monitorach. Dzięki temu całość prezentuje się atrakcyjnie, a korzystanie z monitora jest wygodne dla użytkowników.

Dodatkowo, same monitory mogą pracować w kilku trybach, w tym nawet 24/7!

Nakładka dotykowa

Nakładki dotykowe V-SKIN działają podobnie jak powyżej przedstawione monitory interaktywne. Zasadniczą różnicą jest fakt, że do swojego działania potrzebują zwykłych, pasywnych monitorów, które dzięki nim właśnie zmienią się w monitory interaktywne! Jest to opcja tańsza, przeznaczona dla tych klientów, którzy posiadają już monitory i chcą je nadal wykorzystywać. W tym przypadku nakładki mogą mieć od 32” do aż 98”!

Podobnie jak wcześniej, możemy zdecydować się na różne technologie dotykowe oraz różną ilość punktów dotyku, od 2 do 40!

Co jest największą zaletą nakładek dotykowych V-SKINN? Nie potrzebują one instalacji żadnych dodatkowych sterowników, podobnie jak dodatkowego złącza zasilania – wystarczy to, które zapewni nam port USB! Uchwyty sprawiają, że do montażu samej nakładki nie są potrzebne dodatkowe narzędzia, sam proces jest do tego naprawdę prosty, przy jednocześnie idealnym spasowaniu oraz trwałości takiego rozwiązania. Nakładki, podobnie jak monitory interaktywne, wyposażone są w szkło hartowane oraz powłokę anti-glare. Całość sprawia, że jest to idealny produkt dla kogoś, kto już posiada odpowiedniej wielkości monitor, a jednocześnie chce zdecydować się na urządzenie interaktywne w naprawdę preferencyjnej cenie!

Ściana interaktywna

Ściana interaktywna V-VALL to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Składa się ona z bezszwowych ekranów LCD, które są ze sobą połączone. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy otrzymać ścianę, której wielkość będzie wynosić nawet do 300” – dzięki temu ściany interaktywne tego typu sprawdzają się idealnie nie tylko na uczelniach czy salach szkoleniowych i konferencyjnych, ale również w studiach telewizyjnych.

Warto pamiętać, że w zależności od naszych potrzeb, możemy zdecydować się na ścianę interaktywną, która będzie składana i mobilna (idealna w przypadku częstego transportu czy po prostu jej wynajmu) lub stabilnie przytwierdzona w jednym miejscu.

Stół multimedialny

Stół multimedialny V-TABLE to bardzo wszechstronne rozwiązanie. Po pierwsze, to klient może decydować o jego rozmiarze, kształcie czy kolorze. Co więcej, można zdecydować się na stół bez ramek, który jednocześnie będzie odporny na uszkodzenia, zalania a jego czyszczenie będzie naprawdę szybkie oraz proste.

Stoły multimedialne idealnie sprawdzają się, gdy chcemy przedstawiać na nich konkretne treści. Będą one idealnie działały w swojej pozycji, do tego nie będą się przegrzewały nawet przy ciągłym użytkowaniu. Na podobne rozwiązania klienci decydują się nie tylko w hotelowych lobby czy na salach konferencyjnych, ale również w kinach, lotniskach czy w galeriach handlowych.

Wszystkie powyżej przedstawione urządzenia multimedialne to świetny dodatek w przypadku naprawdę wielu biznesów. Nie tylko mogą pomagać naszym pracownikom, ale często również ich zastępować, co idealnie widać, gdy to właśnie urządzenie tego typu przekazuje informacje np. gościom naszego eventu czy hotelu. Wielość technologii oraz możliwość dostosowania konkretnych urządzeń pod konkretne wymagania danego klienta sprawia, że nie może dziwić fakt, że pojawiają się one w przestrzeni publicznej coraz częściej.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Videofonika – gwarantujemy, że ich produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów!

Najnowsze

Co w Krakowie