Tęczowe flagi, ksiądz z różańcem i wielka kłótnia! Co wydarzyło się pod oknem papieskim?!

Zwolennicy edukacji seksualnej zorganizowali taneczny protest przy siedzibie abp. Marka Jędraszewskiego. Podczas wydarzenia doszło do incydentu z księdzem, który publicznie odmawiał „Ojcze Nasz” i kłócił się z jedną z uczestniczek manifestacji. Tęczowi aktywiści tańczyli i śpiewali hit Britney Spears – „Toxic” pod oknem papieskim. Czy to wymowna wiadomość dla głowy krakowskiego Kościoła?!

Queerowy Maj protestował przeciwko ustawie zakazującej edukacji seksualnej, dlatego pojawili się na Franciszkańskiej. Aktywiści zapowiedzieli „taneczny protest” pod oknem papieskim. 

Na samym początku demonstracji organizatorzy wygłaszali mowy. Pojawił się starszy ksiądz, który chciał dostać mikrofon. Gdy go nie otrzymał, to zaczął się modlić różańcem.

Policja nie wiedziała co zrobić z duchownym kontrmanifestantem. Uczestnicy i organizatorzy próbowali rozmawiać z księdzem, ale on odmawiał „Ojcze Nasz”.

Protest "Taniec dla edukacji – nie dla indoktrynacji"

Posted by KRKnews.pl on Wednesday, October 16, 2019

Starsza kobieta zaczęła się kłócić z księdzem. Uczestniczka manifestacji zapytała się o pedofilię w Kościele, na co duchowny odpowiedział, że manifestantka ma „śmierć w oczach”. 

Jedna z organizatorek nie wytrzymała i powiedziała do mikrofonu, że ksiądz powinien się pomodlić się za osoby LGBT, które codziennie są atakowane i doświadczają mowy nienawiści. 

Ksiądz i starsza pani jeszcze się chwilę kłócili. Puszczono muzykę i tańcząca, tęczowa młodzież otoczyła duchownego, który skapitulował i odszedł. 

Protest "Taniec dla edukacji – nie dla indoktrynacji".

Posted by KRKnews.pl on Wednesday, October 16, 2019

Pod Kurią trwała wielka dyskoteka. Manifestanci tańczyli i śpiewali hity Britney Spears, Lady Gagi czy Madonny, a także piosenkę „YMCA” Powiewały tęczowe flagi.

Nikt nie zakłócał demonstracji. Było kilka patroli policji i około setka uczestników akcji. 

 

js

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie