Tego łososia nie wolno jeść! Znana sieć sklepów wycofuje go ze sprzedaży

Łosoś Atlantycki wędzony na zimno – w partii tego produktu, oferowanego w sklepach sieci Carrefour, stwierdzono ponadnormatywną liczbę bakterii Listeria monocytogenes. Spożycie skażonej ryby jest groźne dla zdrowia.

Główny inspektor sanitarny wydał ostrzeżenie o stwierdzeniu ponadnormatywnej liczby Listeria monocytogenes w jednej partii produktu pn. Łosoś Atlantycki wędzony na zimno. „Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą” – ostrzega inspekcja sanitarna.

Produkt – Classic’ ŁOSOŚ ALTANTYCKI wędzony na zimno 250g
Numer partii: L39321
Data minimalnej trwałości: 22.10.2022
Wyprodukowano dla Carrefour Polska Sp. z o.o., ul. Targowa 72, 03-734 Warszawa przez Suempol Sp. z o.o., ul. Białostocka 69A, 17-100 Bielsk Podlaski

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Carrefour Polska wstrzymała sprzedaż kwestionowanego produktu we wszystkich sklepach i magazynach oraz podjęła decyzję o umieszczeniu na terenie sklepów informacji o wycofywaniu produktu.

Producent Suempol Sp. z o.o. ściśle współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną w zakresie ustalenia źródła zanieczyszczenia oraz wycofania produktu z rynku. Nastąpi weryfikacja procesu produkcji i zostaną podjęte stosowne środki.

Organy urzędowej kontroli nadzorują proces wycofania z rynku kwestionowanego produktu oraz weryfikują działania podejmowane przez zakład produkcyjny. W ramach nadzoru zostanie zwiększona częstotliwość pobierania prób urzędowych w kierunku Listeria monocytogenes.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać partii objętej komunikatem.

W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem.

Informacje na temat objawów związanych z zakażeniem Listeria monocytogenes zawarte są na stronie internetowej GIS.

Fot. GIS

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie