Pijany leżał przy drodze. Miał przy sobie miecz i dwa rewolwery. Załadowane

Musisz przeczytać

W Tenczynku zatrzymano 50-letniego mężczyznę, który leżał przy drodze. Był pijany, miał przy sobie miecz i dwa rewolwery. Broń była naładowana.

W ubiegły czwartek (28 lipca 2022) późnym wieczorem oficer dyżurny  Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o tym, że w Tenczynku, w rowie przy drodze, leży nietrzeźwy mężczyzna. Na miejsce został wysłany policyjny patrol.  Mundurowi zastali leżącego w rowie mężczyznę, mającego problemy z poruszaniem się i komunikacją. Okazało się, że jest to 50-latek z Krakowa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie… miecz nieznanego pochodzenia i dwa wystające z jego torby historyczne pistolety, prawdopodobnie czarnoprochowe. 50-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi. Miecz i pistolety policjanci zabezpieczyli.

Kolejnego dnia, w komisariacie, krakowianin usłyszał zarzut noszenia broni w stanie nietrzeźwości, co stanowi wykroczenie z Ustawy o broni i amunicji, które zagrożone jest karą aresztu albo grzywny. Z kolei pistolety policjanci przekazali do badań biegłemu balistykowi, celem stwierdzenia czy wymagają posiadania zezwolenia. W przypadku kiedy okaże się, że wymagają zezwolenia, 50-latek odpowie też za przestępstwo nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają, czy pistolety, które miał przy sobie, wymagały zezwolenia, bo takowych mężczyzna nie posiadał.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca