Terriery – charakterystyka ras

Teriery wciąż mają potężny pęd do polowania i kopania, a także poziom energii, który pozwalał im nadążyć za myśliwymi. Te cechy mogą sprawić, że będą denerwującym zwierzakiem dla niektórych ludzi; a dla innych wspaniałymi towarzyszami, którzy ostro się bawią i mocniej kochają. Mogą przystosować się do życia w mieszkaniu, o ile mają dużo ruchu. Daj temu szczeniakowi dużo aktywności fizycznej, a będziesz miał lojalnego i czułego najlepszego kumpla na całe życie.

Bulterier

Bulterier to łagodny, czuły i zabawny pies w stosunku do członków rodziny. Są również lojalnymi zwierzakami, które będą strzec rodziny. Podobnie jak w przypadku każdej dużej lub trudnej rasy, niezbędne są odpowiednie środki ostrożności w stosunku do obcych, dzieci i innych zwierząt. Są muskularne i występują w dwóch odmianach: standardowej i miniaturowej wielkości. Wersja standardowa osiąga około 27 kilogramów. Miniaturowa wersja ma maksymalnie około 15 kilogramów. Najbardziej charakterystyczną cechą fizyczną bulteriera jest jego głowa, która ma kształt jajka i jest płaska na górze. Bulteriery muszą być wyszkolone w posłuszeństwie. Muszą być również starannie uspołecznione od najmłodszych lat. Socjalizacja wymaga częstego nadzorowanego kontaktu z innymi ludźmi i zwierzętami w sąsiedztwie. Dzięki odpowiedniej socjalizacji i szkoleniu bulteriery są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Jednak prawdopodobnie nie są dobrym wyborem dla początkujących właścicieli psów

Yorkshire terrier

Mały rozmiar rasy yorkshire terrier przeczy jego prawdziwej osobowości, która jest energiczna, zadziorna i dominująca. Yorki są czułe, ale chcą też dużo uwagi. Najbardziej godną uwagi cechą Yorkshire terriera jest jego sierść, która jest długa, cienka i prosta. Sierść na tułowiu i ogonie ma stalowoniebieski kolor, gdzie indziej jest podpalana. Niektóre yorkshire terriery mogą być agresywne w stosunku do innych małych zwierząt, ale niektóre Yorki żyją dość spokojnie z innymi psami, a nawet kotami. Yorkshire terriery mogą szczekać, ale można je wyszkolić, aby nie szczekały nadmiernie.

Terrier niemiecki

Terrier niemiecki to rasa terierów, która wywodzi się z Niemiec i jest używana głównie do polowań. Jest to średnia rasa psów ważąca około od 13 do 18 kilogramów. Żywotność rasy to około od 10 do 12 lat. Biorąc pod uwagę różnorodną osobowość terriera niemieckiego jest to bez wątpienia kochający i wymagający uwagi pies. Należy poświęcić mu wiele czasu i uwagi, a także mimo wszystko nadzorować, czy jego zachowania nie są zbyt agresywne w stosunku do innych zwierząt lub dzieci.

Boston terrier

Boston terrier jest zazwyczaj dobrodusznym, zabawnym psem. Dla osób, które chcą wesołego towarzysza, Boston może być świetnym wyborem. Bostony na ogół dobrze dogadują się z innymi zwierzętami, nawet kotami, zwłaszcza jeśli są razem wychowywane. Ponieważ mają solidną budowę, Bostony są prawdopodobnie bardziej tolerancyjne wobec dzieci w porównaniu z innymi małymi psami. Atrakcyjne oczy Bostona są okrągłe, duże i ciemne. Uszy zazwyczaj są małe i stojące, jak uszy „nietoperza”, chociaż niektóre bostony rodzą się z miękkimi uszami, które są przycięte, aby stać. Ogon jest krótki i prosty.

Terrier west highland white

Terier west highland white to rasa rozpoznawalna dzięki po ich gęstej, szorstkiej białej sierści. Są to dość krótkie mini pancerze, ale wystarczająco wytrzymałe, aby przebić się przez jeżyny i wystarczająco twarde, aby łatwo zrzucić brud. Biały kolor pomógł ich opiekunom dostrzec je na polach i odróżnić od zdobyczy, na które polowali. Mimo białej maści psy te nie są albinosami. Powinny mieć ciemny pigment wokół oczu, ust i nosa. Uszy są stojące, a ogon średniej długości i mocny. Solidny ogon służy do wyciągania psów z podziemnych nor, gdy ścigają swoją zdobycz. Są inteligentne, niezależne i trochę uparte. Oczywiście są to twarde, zdeterminowane małe psy. Są żywymi i zabawnymi psami, ale nie zawsze odczuwają potrzebę ludzkiego kierownictwa. Osobiście posiadam west highlanda i jestem w stanie stwierdzić, że jest to niesamowicie kochana pociecha.

Najnowsze

Co w Krakowie