Tłumy przed Muzeum Narodowym To protest „Ch… z Wami, aborcja z nami”

Musisz przeczytać

Przed Muzeum Narodowym zebrały się tłumy krakowian. To kolejny protest przeciwko opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Manifestacja odbywa się pod hasłem „Ch… z Wami, aborcja z nami”.

Protest w Krakowie

Protest  w Krakowie

„Chyba nie myślicie, że będziemy siedzieć cicho? Ch… z Wami, aborcja z nami” zachęca „Aborcyjny Dream Team”. – „Ch… z PiS-em, z Przyłębską, z fundamentalistami, Ordo Iuris, Godek, biskupami, narodowcami i całą tą ferajną!” – tak Strajk Kobiet zapraszał na piątkową manifestację w Krakowie.

Najpierw protestujący przez około godzinę manifestowali przed gmachem Muzeum Narodowego, potem tłum ruszył w stronę mostu Dębnickiego. na chwilę manifestacja zatrzymała się przy Jubilacie, potem protestujący ruszyli pod siedzibę PiS na ul. Retoryka. Tam pochód prawie się nie zatrzymywała i przeszedł ulicą Piłsudskiego w kierunku kurii metropolitalnej przy Franciszkańskiej. Po krótkim postoju przed budynkiem kurii pochód ruszył w stronę Rynku Głównego. Manifestacja kończy się przy Wieży Ratuszowej.

A to jedna z relacji live na Facebooku.

https://www.facebook.com/szczesny.filipiak/videos/3685299374852117/?notif_id=1611946121440555&notif_t=live_video&ref=notif

Relację live prowadził też Strajk Kobiet.

Posted by Ogólnopolski Strajk Kobiet – Kraków on Friday, January 29, 2021

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca