To będzie kulturalno-sportowy weekend w Krakowie. Sprawdź co się będzie działo

Musisz przeczytać

Największy festiwal filmów ekologicznych w Europie, koncert legendy bigbitu, wystawa plenerowa na Plantach, Rembrandt na Wawelu – to tylko część propozycji na zbliżający się weekend. Sprawdźcie, co się będzie działo w naszym mieście!

Do niedzieli, 21 sierpnia, trwa 5. edycja BNP Paribas Green Film Festival – największego festiwalu filmów ekologicznych w Europie. Centralnym miejscem wydarzenia jest miasteczko festiwalowe na bulwarze Czerwieńskim, u podnóża Wawelu.

Trenuj w Krakowie! W sobotę zajęcia biegowe i nordic walking
W najbliższą sobotę, 20 sierpnia, odbędą się kolejne bezpłatne zajęcia w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. W tym tygodniu zapraszamy dorosłych na zajęcia: „Biegaj w Krakowie!” oraz „Chodźże z nami!” (treningi nordic walking).

NH Fest// Scena Letnia: Czerwono-Czarni
Legenda bigbitu w wyjątkowym koncercie pod gołym niebem! Przez lata swojej działalności zespół wylansował kilkadziesiąt przebojów: „O mnie się nie martw”, „Trzynastego”, „Jedziemy autostopem” i wiele innych. Koncert w sobotę, 20 sierpnia, o godz. 18.00 na dużej scenie plenerowej. W razie niepogody Scena NCK. Wstęp wolny.

Kraków miasto witraży – wystawa plenerowa na Plantach
18 latarni znajdujących się w różnych punktach Plant otrzymało niezwykłą oprawę w formie instalacji ilustrujących kompozycje witrażowe i architektury. To plenerowa wystawa „Kraków miasto witraży” przygotowana przez Pracownię i Muzeum Witrażu. Ekspozycja jest częścią obchodów 120-lecia instytucji i wpisuje się w ogłoszony przez UNESCO Rok Szkła 2022.

Królewski Rembrandt na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu we współpracy z The Frick Collection w Nowym Jorku oraz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zapraszają od 18 sierpnia do 16 października na wystawę „Królewski Rembrandt na Wawelu. Jeździec polski” ze zbiorów The Frick Collection w Nowym Jorku.

Muzyka wśród drzew, czyli kameralne koncerty plenerowe
W cieniu drzew, w pięknych nowohuckich parkach, podczas spacerów, będzie można oddać się muzycznemu ukojeniu. W wybrane soboty lipca, sierpnia i września zapraszamy do wzięcia udziału w muzycznej podróży. Przed nami kolejna muzyczna sobota: już 20 sierpnia, o godz. 17.00 spotkamy się przy fontannach w parku Lotników Polskich.

MuFo Rakowicka
20 sierpnia, godz. 15.00, O czym nie mówi historia mody? Oprowadzanie po wystawie „Zobacz: Brytania. Brytyjska fotografia dokumentalna od lat 60. XX wieku”

Kraków Live Festival
Kraków Live Festival to dwudniowy festiwal muzyczny, który przyciąga do naszego miasta największe gwiazdy popu, rocka i hip-hopu. W tym roku wystąpią Ava Max, Bedoes, White 2115, Young Leosia, Julia Wieniawa oraz Kinny Zimmer. Wydarzenie trwa do soboty, 20 sierpnia.

II Nowohuckie Senioralia
Koncerty, aktywności sportowe, konkursy, badania i porady, degustacje, występy lokalnych grup wokalnych i recital Jacka Wójcickiego – to wybrane punkty programu II Nowohuckich Senioraliów. Plenerowa impreza na placu przed Nowohuckim Centrum Kultury rozpocznie się 21 sierpnia o godz. 15.00 i potrwa do późnego wieczora.

Wakacyjne kino plenerowe nad Bagrami
Trwają plenerowe pokazy filmowe zlokalizowane nad zalewem Bagry od strony ul. Koziej. Seanse będą odbywać się do 3 września, o godz. 21.00. W sobotę, 20 sierpnia – „Blade Runner 2049”.

Podgórskie Letnie Koncerty 2022
Najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej i sakralnej – m.in. w aranżacjach na głosy solowe, fortepian i obój – oraz arcydzieła muzyki organowej. A wszystko to w wyjątkowych wnętrzach zabytkowego Sanktuarium pw. św. Józefa przy Rynku Podgórskim. Centrum Kultury Podgórza zaprasza na tegoroczną edycję Podgórskich Letnich Koncertów, które są organizowane w każdą wakacyjną niedzielę, o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca