To będzie rok pełen gwiazd i sportowych emocji!

Sting, Robbie Williams, Peter Gabriel, Depeche Mode, Iron Maiden, Kiss – co łączy tych artystów i zespoły? Wszyscy wystąpią w TAURON Arenie Kraków w 2023 roku. W przerwach między koncertami trybuny areny wypełnią kibice piłki ręcznej, siatkówki i miłośnicy jeździectwa.

– Jak na największą halę widowiskowo-sportową w Polsce przystało TAURON Arena Kraków jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A. – Bogaty program wydarzeń na nadchodzący rok sprawi, że pełni wrażeń z areny wyjdą zarówno miłośnicy dobrej muzyki jak i kibice wielu dyscyplin sportowych. Dodatkowe atrakcje czekają także na rodziny z dziećmi i amatorów uprawiania sportu na świeżym powietrzu – wymienia.

Wydarzenie goni wydarzenie
TAURON Arena Kraków słynie z tego, że w jej kalendarzu zobaczyć można nazwiska największych muzycznych gwiazd i nazwy najsłynniejszych zespołów. Tak samo będzie w 2023 r. – Zapraszamy na koncerty Michaela Bublé, Robbiego Williamsa, Petera Gabriela, André Rieu, Stinga, Louisa Tomlinsona, Hausera, Kwiatu Jabłoni oraz takich zespołów jak: Def Leppard i Mötley Crüe, Iron Maiden, Kiss i Depeche Mode – wylicza Małgorzata Marcińska. – Miłośników muzyki filmowej czeka występ Hansa Zimmera i koncert podczas, którego zabrzmią najsłynniejsze piosenki Księżniczek Disneya – dodaje.

Sportowy przełom roku
Sport przez duże S to kolejna wizytówka TAURON Areny Kraków. Tuż przed Nowym Rokiem tłumy kibiców zasiądą na trybunach by wspierać naszą reprezentację podczas 4 Nations Cup w Piłce Ręcznej Mężczyzn, czyli przedsmaku tego, co będzie się działo w styczniu podczas Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn.

W przyszłym roku krakowian czekają też: Cavaliada Kraków, Turniej Finałowy TAURON Pucharu Polski Siatkarzy, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i Cracovia Półmaraton Królewski. Arena będzie również jednym z obiektów, w których w czerwcu odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. A jeśli ktoś do tej pory nie widział pokazu w wykonaniu kierowców monster trucków musi wybrać się na Hot Wheels Monster Trucks Live Glow Party.

Piruety, kamienie i szczotki
O tym, że krakowianie kochają jazdę na łyżwach i aktywny wypoczynek świadczy fakt, że w poprzednim sezonie zimowym ze ślizgawki przy TAURON Arenie Kraków skorzystało 30 tys. osób. Zewnętrzne lodowisko, które ponownie powstało przy arenie, od strony Parku Lotników Polskich, będzie otwarte codziennie (do 12 lutego 2023 roku) w godz. 9:00-21:00.

Dzięki współpracy Areny Kraków S.A. z Zarządem Infrastruktury Sportowej dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, mogą korzystać z lodowiska bezpłatnie. Akcja obowiązuje w dni powszednie, w godz. 9:00-16:00 (do 27 stycznia 2023 roku). Mogą z niej skorzystać też przedszkolaki. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, mogą kupić bilet na lodowisko.

Dodatkową atrakcja dla amatorów łyżew są tory curlingowe przygotowane przez Krakowski Klub Curlingowy na parkingu podziemnym areny. Do kwietnia 2023 roku każdy chętny może spróbowania swoich sił w tej wyjątkowej dyscyplinie olimpijskiej i dowiedzieć się na czym polega sport, w których wykorzystuje się takie elementy jak kamienie i szczotki. W przerwach między turami jazdy na łyżwach lub w oczekiwaniu na otwarcie bram na kolejne wydarzenia w TAURON Arenie Kraków zapraszamy na pyszne jedzenie do Areny Garden. Strefa działa przez cały rok, a najbardziej rozbudowaną formę będzie miała ponownie w sezonie wiosenno-letnim.

Liczby robią wrażenie
Zbliżający się koniec roku to doskonała okazja do podsumowań tego, co działo się w TAURON Arenie Kraków w ciągu ostatnich miesięcy. – To był rok pełen oczekiwań i wyzwań dla całego zespołu Areny Kraków S.A. – mówi Małgorzata Marcińska. – Gdy zaczęliśmy łapać oddech po dwóch latach pandemii Covid-19, wybuchła wojna w Ukrainie. Nasz obiekt stał się największym centrum, w którym o pomoc mogli starać się obywatele Ukrainy. Równocześnie w arenie cały czas organizowane były wydarzenia, w tym takie na kilkanaście tysięcy osób, będące kluczowym źródłem przychodów dla spółki, zarządzającej komercyjnym obiektem jakim jest TAURON Arena Kraków.

Wielofunkcyjność areny w połączniu ze sprawnym zarządzaniem obiektem pozwoliły na osiągnięcie wyniku finansowego lepszego niż był zakładany w planie na rok 2022. EBITDA, która była planowana na poziomie 3,5 mln zł, będzie wyższa. Rok 2022 w TURON Arenie Kraków zakończy się liczbą ponad 370 imprez i 700 tys. gości. Rok 2023 zapowiada się równie imponująco, czego dowodem jest liczba rezerwacji w kalendarzu Areny Głównej, która obejmuje już ok 2/3 dni w roku.

– Zachęcamy do tego, aby planując kalendarz na nadchodzący rok wpisać w nim daty związane z wydarzeniami w TAURON Arenie Kraków, miejscu idealnym do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi – zachęca Małgorzata Marcińska.

www.TAURONArenaKrakow.pl – tu zajdziecie wszelkie informacje o wydarzeniach odbywających się w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce!

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie