To już dziś. Łatwiejszy przejazd ulicą Opolską

Od dziś, 10 września 2022 roku, kierowcy mają do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą ze stron na ul. Opolskiej. To duże ułatwienia w ruchu w tym rejonie Krakowa, ale nie koniec utrudnień.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, od 10 września, od godz. 7.00, ruch w ciągu ul. Opolskiej odbywa się dwoma pasami w każdą ze stron. Kierujący mają do dyspozycji łącznice drogowe, które powstały po południowej i północnej stronie arterii, w rejonie robót przy budowie linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej.

Zaraz po wprowadzeniu tej organizacji ruchu, wykonawca rozpocznie pozostałe roboty konstrukcyjne przy tunelu związane z wykonaniem ściany środkowej pomiędzy jezdniami, a następnie stropu tunelu wraz z płytami przejściowymi. Kolejnym etapem będzie realizacja infrastruktury i warstw konstrukcyjnych nawierzchni skrzyżowania zlokalizowanego na tunelu.

1

Zdjęcie 1 z 39

Przypomnijmy, że budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej to projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020. Termin rozliczenia zadań realizowanych w ramach tej perspektywy finansowej to 2023 rok. Wtedy też powinna zakończyć się realizacja tramwajowej inwestycji na północy Krakowa.

(red) (fot. Andrij Rafael/KRKnews)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie