To już jutro! Startuje głosowanie w Budżecie Obywatelskim

Elektronicznie lub osobiście. Na projekty ogólnomiejskie oraz dzielnicowe. Na związane z zielenią, infrastrukturą, organizacją wydarzeń lub czymkolwiek innym, co nas interesuje. Od 30 września do 14 października można głosować na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego!

To dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego, który w wielu miejscach zmienił Kraków nie do poznania. Powstały parki i ogrody, naprawiono jezdnie i chodniki, aktywizowano mieszkańców, organizowano wydarzenia, poprawiano bezpieczeństwo. Słowem – realizowano projekty, na których mieszkańcom Krakowa najbardziej zależało, a wyrazili to właśnie podczas głosowania.

– Projekty w ramach budżetu nie tylko zmieniają otoczenie, ale także integrują sąsiadów i tworzą przestrzeń do wspólnego spędzania wolnego czasu – zachęcają organizatorzy.

Kto i jak może głosować?

W tym roku pod głosowanie poddanych jest 558 projektów – 93 to projekty ogólnomiejskie oraz 465 projektów dzielnicowych. W każdej z dzielnic Krakowa zostały utworzone miejsca, w których nawet najmłodsi mieszkańcy Krakowa będą mogli oddać swój głos. Na stronie www.budzet.krakow.pl przygotowana jest specjalna mapa, która prezentuje całą listę miejsc do głosowania w formie tradycyjnej.

Głosować można na sześć różnych projektów – trzy głosy oddajemy na zadania o charakterze dzielnicowym (w dzielnicy swojego zamieszkania) i trzy głosy na projekty o charakterze ogólnomiejskim. Najwyżej oceniony przez głosującego projekt otrzymuje 3 punkty, a najniżej 1 punkt. Zagłosować będzie można albo w punkcie, albo elektronicznie.

Jak zagłosować online?

Aby zagłosować online, trzeba wejść na stronę www.budzet.krakow.pl i zarejestrować się, podając swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, a dla osób, które go nie mają, datę urodzenia i płeć, numer telefonu komórkowego oraz numer i nazwę dzielnicy zgodnie z adresem zamieszkania.

„Głosowanie za pośrednictwem platformy wiąże się z koniecznością potwierdzenia założenia konta poprzez SMS. Raz założone konto jest aktywne w kolejnych edycjach BO. Głosować mogą też dzieci i młodzież” – czytamy w komunikacie.

Jeśli jednak chcemy oddać głos w punkcie do głosowania, to należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość.

Projekty, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego poznamy -7 listopada.

Są dane z Budżetu Obywatelskiego. Tego krakowianom brakuje najbardziej

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie