To koniec Plazy, jaką znacie. Będzie outlet. Właśnie rusza przebudowa centrum

Fashion Outlet Kraków otrzymał pozwolenie na budowę, pierwsze prace rozpoczną się wkrótce. –  Efektem prac będzie centrum outletowe, w innowacyjnej formule – zawierającej rozbudowany komponent rozrywkowy i w zaskakującej stylistyce – przekonują inwestorzy. Kub fitness z siłownią, kino i kręgielnia pozostaną dostępne dla klientów podczas przebudowy.

Pozwolenie zostało wydane 14 maja i budowa, a właściwie gruntowna przebudowa i modernizacja „Plazy”, położonej przy Al. Pokoju nad Stawem Dąbskim rozpocznie się wkrótce. Prace zaplanowane jako pierwsze będą mniej widoczne, większych utrudnień odwiedzający obiekt mogą się spodziewać jesienią oraz na wiosnę przyszłego roku. Zakończenie prac i otwarcie przebudowanego obiektu planowane jest na jesień 2019 r.

– Pozwolenie mamy uprawomocnione, a wykonawcę inwestycji wybieramy wspólnie z firmą Bilfinger Tebodin, która pełni rolę project managera inwestycji. Za projekt budowlany odpowiada architektoniczne biuro AB-Projekt z Tychów. Został on opracowany na podstawie założeń koncepcji renomowanego architektonicznego biura Kroh & Partner z Austrii – mówi Dawid Rutkowski, Asset and Development Manager w PRÔM PEAKSIDE ROS Outlet Management Sp. z o.o., z firmy odpowiedzialnej za realizację projektu.

Zakres przewidzianych prac jest bardzo szeroki. Całkowicie przebudowany zostanie cały parter. W budynku powstanie efektowny pasaż. Zastosowane zostaną materiały wysokiej klasy, rzadko wykorzystywane do tej pory w tego typu obiektach. Efektem ma być przestrzeń o wysokim poziomie estetyki wykończenia z nieszablonową architekturą.

Pomimo bardzo dużej skali przebudowy, ma być prowadzona tak, aby w możliwie jak najmniejszym stopniu utrudnić działalność największym najemcom. Otwarte pozostaną klub fitness wraz z siłownią, kręgielnia i kompleks kinowy znajdujące się na pierwszym piętrze. W szczytowym momencie prac zamknięte zostaną pozostałe sklepy w tym spożywczy i salony modowe.

– Docelowo w obiekcie znajdzie się ponad 100 marek z kategorii mody i stylu życia, sprzedających swoje produkty w cenach niższych o 30-70 proc. Do dyspozycji najemców przygotujemy 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni w standardzie wysokiej jakości. Fashion Outlet Kraków będzie jednak czymś znacznie więcej niż outletem modowym. Realizujemy zupełnie nową koncepcję na polskim rynku, która łączy w sobie atrakcyjność outletu z dogodną lokalizacją i ofertą spędzania wolnego czasu również w niedziele niehandlowe. Wierzymy, że obiekt stanie się atrakcyjną destynacją zakupową dla mieszkańców Krakowa i odwiedzających miasto turystów – mówi Dawid Rutkowski z PRÔM PEAKSIDE ROS Outlet Management Sp. z o.o.

(ip)

fot. www.galeriaplaza.pl

 

Zobacz także