To może być najdroższa działka w Krakowie? Ponad dwuhektarowa nieruchomość idzie „pod młotek”

Ponad dwa hektary niecałe trzy kilometry od Rynku Głównego. Do tego jedenaście budynków o łącznej powierzchni 5200 metrów kwadratowych. To wszystko w cenie wywoławczej 90 mln złotych!

29 czerwca br. Poczta Polska organizuje licytację działki, zlokalizowanej w przy  ul. Cystersów 21. Cena wywoławcza wynosi 90 mln złotych.

Działka, którą sprzedaje Poczta Polska, zlokalizowana w dzielnicy Grzegórzki. Na działce znajduje się kompleks jedenastu budynków, które zajmują ok. 60% powierzchni.  Są  to min. dwa zbiorniki silosy i zbiorniki magazynowe o łącznej powierzchni zabudowy 1065 m2, siedem budynków niemieszkalnych o łącznej powierzchni zabudowy 1154 m2, jeden budynek handlowo-usługowy o powierzchni zabudowy 2499 m2 oraz jeden budynek biurowy o powierzchni zabudowy 496 m2. Łączna powierzchni zabudowy zgodnie z wypisem z kartoteki budynków wynosi 5214 m2.

Sprzedawany teren jest ogrodzony, oświetlony i utwardzony nawierzchnią w części asfaltobetonową i betonową, z urządzonym wjazdem i chodnikami, wykonanymi z kostki brukowej. Obszar jest w pełni podłączony do miejskiej infrastruktury (woda, kanalizacja, gaz, CO – z sieci miejskiej, energia elektryczna). Budynki ogrzewane są z sieci ciepłowniczej oraz częściowo energią elektryczną.

Potencjalnych nabywców powinno zainteresować atrakcyjne usytuowanie nieruchomości w dzielnicy Grzegórzki, oddalonej od krakowskiego Rynku Głównego o zaledwie ok. 2,5 km na wschód. Niewątpliwym atutem jest bliskość dwóch ważnych ciągów komunikacyjnych, tj. ulicy Mogilskiej oraz Alei Pokoju, dzięki czemu w sposób szybki i wygodny możliwa jest komunikacja zarówno z pozostałymi dzielnicami miasta, jak i drogami przelotowymi i wylotowymi z Krakowa. W sąsiedztwie działki znajdują się przystanki linii autobusowych i tramwajowych. Otoczenie nieruchomości stanowią zakłady usługowe, produkcyjne, handlowe oraz i budynki wielorodzinne wzniesione w nowoczesnej technologii.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru „Cystersów” nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym symbolem 4U- teren zabudowy usługowej

(JS)

Najnowsze

Co w Krakowie