To najdroższe studia w Krakowie. Ponad 280 tys. za dyplom

To jedne z najdroższych kierunków w Polsce. Za przywilej studiowania na kierunku lekarskim w Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego trzeba zapłacić 24 tysiące złotych za semestr. Aby otrzymać dyplom, oprócz zdanych egzaminów trzeba liczyć się z wydatkiem ponad 280 tysięcy złotych. 

Rok nauki na  kierunku lekarskim w Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego to   48 tysięcy złotych rocznie. Jeszcze drożej trzeba zapłacić za studia w języku angielskim. Rok nauki z wykładowym angielskim to wydatek 7500 Euro za semestr, czyli ponad 70 tysięcy złotych za rok nauki (wg kursu Euro 4,71 zł). To daje ponad 420 tysiecy złotych za całe studia. 

Mimo tak wysokich stawek czesnego chętnych nie brakuje, bo o jeden indeks każdego roku zabiega od kilku do nawet kilkunastu kandydatów. Kształcenie na kierunku lekarskim w Krakowskiej Akademii im. Frycza-Modrzewskiego trwa 6 lat, z czego ostatni rok studiów to praktyczne nauczanie kliniczne w oddziałach szpitalnych oraz w symulowanych laboratoriach.

Uczelnia podkreśla, że „kierunek posiada pozytywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej, która orzekła, że uczelnia spełnia wymagania programowe i kadrowe, a także organizacyjne, które są niezbędne do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku lekarskim”. Studenci w trakcie kształcenia uczą się w niewielkich, kameralnych grupach, mają możliwość korzystania z doskonałej jakości pomocy naukowych i innowacji technologicznych przydatnych w nauce.

Jak informuje uczelnia absolwent kierunku lekarskiego prowadzonego na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego to profesjonalista w pełni przygotowany do pracy w zawodzie lekarza w ramach publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej. Posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie standardów kształcenia dla kierunku lekarskiego.

 –  Absolwenci kierunku lekarskiego są w pełni przygotowywani do wykonywania zawodu lekarza w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej. Po ukończeniu studiów absolwenci mogą przystąpić do lekarskiego Egzaminu Końcowego. Jeśli zdadzą go pozytywnie, otrzymają prawo do wykonywania zawodu – informuje Krakowska Akademia

(JS)

 

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie