Tragiczny finał wypalania traw. Nie żyje 62-letni mężczyzna

Nie żyje 62-letni mieszkaniec gminy Świątniki Górne. Podczas gaszenia pożaru powstałego w wyniku wypalania traw mężczyzna stracił przytomność i upadł w płomienie. Na skutek poniesionych obrażeń zmarł. Policja wstępnie wykluczyła udział osób trzecich w tym tragicznym zdarzeniu.

W poniedziałek, 28 marca 2022 roku, w południe, oficer dyżurny komisariatu policji w Świątnikach Górnych otrzymał informację o pożarze trawy na terenie prywatnej posesji i zasłabnięciu mężczyzny, który go gasił. – Na miejsce zdarzenia został skierowany patrol. Policjanci zastali tam nieprzytomnego, poważnie poparzonego mężczyznę, leżącego w pogorzelisku. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego funkcjonariusze podjęli wobec rannego czynności reanimacyjne, jednak w wyniku poniesionych obrażeń 62-letni mężczyzna zmarł – relacjonują policjanci. Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, czynności wykonała grupa dochodzeniowo-śledcza. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu. – Jednak wszystkie okoliczności zostaną wyjaśnione w toku śledztwa – zastrzegają policjanci.

Wiosenne pożary traw to plaga, w tym roku przybrała jeszcze na sile. – Apelujemy o rozsądek oraz przypominamy, że podpalanie traw na łąkach czy nieużytkach rolnych jest zabronione i niesie ze sobą ogromne ryzyko. Wystarczy chwila nieuwagi, zmiana kierunku ruchu wiatru czy niekorzystne ukształtowanie terenu i ogień błyskawicznie może wymknąć się spod kontroli i spowodować pożar ogromnych rozmiarów i z niewyobrażalnymi stratami! – ostrzegają funkcjonariusze policji.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie