Trwa budowa kładki pieszo-rowerowej przez Wisłę (zdjęcia)

Musisz przeczytać

Trwają prace przy budowie kładki pieszo-rowerowej przy moście kolejowym nad Wisłą. Dzięki kładce w centrum Krakowa powstanie ważna trasa dla komunikacji rowerowej.

Rowerzyści będą mieli do dyspozycji nową drogę o szerokości trzech metrów. Najazdy zlokalizowane będą przy ul. Halickiej i ul. Kącik. Obok znajdzie się miejsce na dwumetrowy chodnik dla pieszych. Dzięki niemu, będzie można dostać się do przystanku Kraków Zabłocie z ulic położonych po drugiej stronie Wisły. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się będą korzystały z mostu dzięki rampom i podjazdom.

 – Wykonawcy betonują kolejne elementy nowej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów. Dzięki nim zwiększy się dostęp do przystanku również dla krakowian mieszkających po drugiej stronie Wisły – informuje Piotr Hamarnik z PKP PLK

fot. PKP PLK

Kładka pieszo-rowerowa powstaje przy zachodnim moście kolejowym, od strony mostu drogowego Powstańców Śląskich. Obiekt będzie łączył Zabłocie (ul. Zabłocie) z Kazimierzem(ul. Podgórską).

Obiekt będzie oświetlony. Po obu stronach kładki, przy wejściach, zamontowane zostaną windy, które osobom o ograniczonej możliwości poruszania się umożliwią dostęp do obiektu. Zapewniona będzie dogodna komunikacja na przystanek Kraków Zabłocie. Rowerzyści będą wjeżdżać na przeprawę najazdami zlokalizowanymi przy nasypach kolejowych.

fot. PKP PLK

Budowa trasy pieszo-rowerowej to wspólna inicjatywa PLK i władz miasta Krakowa, które współfinansują tę inwestycję. 

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca