Trwa budowa nowego przystanku PKP w Nowej Hucie (ZDJĘCIA)

W nowohuckich Kościelnikach trwa budowa nowego przystanku kolejowego. Przystanek Kraków Kościelniki powstaje przy linii kolejowej nr 95 (Kraków Nowa Huta – Podłęże), w sąsiedztwie ul. Pysocice. Wykonawca wybuduje dwa peronu jednokrawędziowe. Prowadzić do nich będzie przejście podziemne, wyposażone w pochylnie. Jego lokalizacja pozwoli na wybudowanie w sąsiedztwie parkingu typu „Parkuj i Jedź”. Podróżni pociągami aglomeracyjnymi dojadą do centrum Krakowa w kilkanaście minut. To jeden z trzech budowanych aktualnie nowych przystanków dla kolei w Krakowie.

Przystanek będzie w pełni dostępne dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się. Na peronach zamontowane będą wiaty, tablice informacyjne, ławki i czytelne oznakowanie. Oświetlenie pomoże w orientacji także po zmroku. Udogodnieniem dla osób niewidomych, czy słabo widzących będzie system ścieżek o zróżnicowanej strukturze.

Przystanek w Kościelnikach to jedno z trzech miejsc – obok os. Piastów i Przylasku Rusieckiego – gdzie jeszcze w grudniu pasażerowie będą mogli skorzystać z nowych peronów i przejechać do centrum miasta znacznie szybciej, niż innymi środkami transportu. Dodatkowo w Kościelnikach, w ramach osobnej inwestycji, ma też powstać parking Park&Ride. Więcej o tych planach pisaliśmy tutaj:

Parking przesiadkowy na 140 samochodów powstanie obok przystanku Kraków Kościelniki

Najnowsze

Co w Krakowie