Trwa jubileuszowa edycja Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z wzajemnością” (ZDJĘCIA)

Rynek Główny stał się centrum aktywności sportowych, inicjatyw kulturalnych, warsztatów, pokazów, zawodów, spektakli, pikników i koncertów. Do 14 czerwca trwa jubileuszowa edycja Tygodnia Osób z Niepełnosprawnościami „Kocham Kraków z wzajemnością”. To cykliczne przedsięwzięcie organizowane przez miasto Kraków we współpracy z organizacjami pozarządowymi. 

− To już 25. edycja wydarzenia „Kocham Kraków z wzajemnością”. Inicjatywa rozpoczynała się w zupełnie innej rzeczywistości społecznej, pomagała pokazywać, jak ważne jest zwiększanie uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym, dostrzeganie ich potrzeb, tworzenie przestrzeni do integracji. Dziś chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że szeroko pojęta dostępność i inkluzywność powinna być sprawą oczywistą. Do tego dążymy w Krakowie. Miasto od lat realizuje różnorodne przedsięwzięcia, ale wiemy, że wciąż mamy sporo do zrobienia. Identyfikujemy potrzeby i planujemy kolejne działania – mówił prezydent Krakowa Aleksander Miszalski.

Organizatorzy przygotowali także mnóstwo propozycji na pozostałe dni „Tygodnia”, które do 14 czerwca będą odbywać się w różnych punktach Krakowa, a także poza granicami miasta. W programie między innymi spektakle w teatrach Bagatela i Ludowym, opera w Ogrodzie Botanicznym, warsztaty fotograficzne, zajęcia sportowe, rejsy, loty widokowe, festyny, turnieje, koncerty i pikniki.

W zawodach i warsztatach mogą wziąć udział osoby z niepełnosprawnościami, natomiast pikniki, koncerty i festyny mają formułę otwartą – do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Krakowa i regionu. Dodatkowe informacje i szczegółowy program można znaleźć tutaj.

Fot. Krakow.p

Najnowsze

Co w Krakowie