Trwają prace przy budowie ścieżki rowerowej z Krakowa do Wieliczki

Musisz przeczytać

Trwają prace przy budowie prawie 15 km ścieżki rowerowej, która przebiegać będzie na wałach przeciwpowodziowych  od ul. Na Zakolu Wisły do granic administracyjnych miasta z gminą Wieliczka.

W ramach rozbudowy wałów przeciwpowodziowych zostaną wykonane ścieżki rowerowe o nawierzchni bitumicznej na odcinku o długości 14,6 km. 

fot. ZZM

Koszt inwestycji to koło 10 mln złotych  Blisko 8 mln złotych na ten cel miasto otrzyma z rezerwy budżetu państwa. W ramach rozbudowy wałów zostaną wykonane ścieżki na następujących odcinkach: wał lewy rzeki Wisły od. ul. Klasztornej do lasku Mogilskiego,
wał prawy rzeki Wisły – cofkowy rzeki Dłubni od ujścia do rzeki Wisły od ul. Podbipięty do ul. Ptaszyckiego (w rejonie skrzyżowania z ul. Zakarnie), wał lewy rzeki Wisły – cofkowy rzeki Dłubni pomiędzy ul. Na Niwach a ul. Podbagnie, wał lewy rzeki Wisły od ul. Popielnik do ul. Kąkolowej, wał prawy rzeki Wisły od ul. Na Zakolu Wisły do zbliżenia ul. Lutnia do wału Wisły.

fot. ZZM

W tym roku w Krakowie i okolicach przybędzie kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych. Większość zostanie poprowadzona  po wałach Wisły i Dłubni. 

We wrześniu władze Skawiny i Małopolski dokonały symbolicznego otwarcia ścieżki rowerowej na Kanale Łączańskim w Skawinie. To malownicza droga rowerowa, ale też ważny szlak komunikacyjny. Przy trasie tej ścieżki rowerowej są trzy stacje kolejowe.

Nowa ścieżka rowerowa oficjalnie otwarta. Przy jej trasie – trzy stacje kolejowe

Również we wrześniu w Proszowicach uroczyście wbito pierwsze łopaty na budowie 14-kilometrowego odcinka drogi dla rowerów, będącej fragmentem EuroVelo 11, nazywanej przez rowerzystów bestią Wschodu. To ścieżka rowerowa od granic Krakowa do styku z województwem świętokrzyskim.

EuroVelo 11 to europejska trasa rowerowa o długości 6 tys. km od Norwegii po Grecję. Duża jej część przebiega przez Polskę, a rowerzyści nazywają ją „Bestią Wschodu”. Podróżując nią można odwiedzić m.in. Helsinki, Warszawę, Belgrad, Skopje i Ateny. – W ramach inwestycji na terenie Gminy Proszowice powstanie blisko 14 km drogi, które dołączy do zintegrowanej sieci tras rowerowych w Województwie Małopolskim. Będzie to odcinek EuroVelo 11 od granicy miasta Kraków do styku z województwem świętokrzyskie – dodaje wicemarszałek Józef Gawron. Zostaną też wyremontowane istniejące drogi publiczne i wewnętrzne oraz wybudowane i wyremontowane obiekty inżynierskie. Łączny koszt zadania to ponad 21 mln zł, a przewidywany termin jego zakończenia to 31 października 2023 roku.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca