Trzeba będzie jeszcze poczekać… Przez trzy lata nie zaczną budowy tramwaju na północy Krakowa

Poznaj sekrety tramwajów / fot. MPK Kraków

Na razie trwają poszukiwania firmy, która przygotuje dokumentację projektową, więc mieszkańcy północy Krakowa muszą jeszcze uzbroić się w cierpliwość. W najbliższych trzech latach na pewno nie zacznie się budowa tramwaju na Azory.

Zgodnie z planem, na przygotowanie dokumentacji projektowej i złożenie wniosku o ZRID wykonawcy będą mieli 18 miesięcy od podpisania umowy. Harmonogram zakłada, że decyzja zezwalająca na realizację tej inwestycji powinna zostać wydana sześć miesięcy później, a więc w 2022 roku i dopiero wtedy wyłoniony zostanie wykonawca.

– Liczymy na zainteresowanie firm projektowych, które będą chciały współpracować z miastem przy realizacji tego projektu – podkreśla Łukasz Szewczyk, p.o. dyrektora ZIM w Krakowie.

Linia ma mieć ok. 2,5 km podwójnego toru wraz z siecią trakcyjną od pętli „Krowodrza Górka”, wzdłuż ul. Opolskiej do osiedla Azory, gdzie w ramach pętli autobusowej przewidziano zakończenie torowiska w formie rozjazdów trapezowych z peronami tramwajowymi.

W ramach linii zaplanowano przystanki w czterech lokalizacjach. Zamontowany będzie system sterowania ruchem oraz dynamiczna informacja pasażerska. Zmodernizowany będzie także układ drogowy powiązany z nową linią tramwajową.

jk, krakow.pl

Zobacz także