Trzy staruszki oszukane w ostatnich dniach w Krakowie. Jedna z nich przekazała złodziejom prawie 700 tysięcy złotych!

Oszuści znów grasują w Krakowie. 74-letnia mieszkanka Krowodrzy przekazała im ponad 670 tysięcy złotych!

Krakowscy policjanci odebrali zgłoszenie od 74-letniej mieszkanki Krowodrzy, która zgłosiła, że kilka dni temu odebrała telefon od osoby podającej się za oficera Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który przekonywał seniorkę, że pieniądze zgromadzone na jej kontach bankowych są zagrożone, a policja prowadzi działania mające na celu złapanie oszustów, którzy chcą wykraść jej oszczędności.

„74-latka uwierzyła osobie podszywającej się pod policjanta i w kilku przelewach przekazała oszczędności sięgające ponad 670 tysięcy złotych na rzekomo bezpieczne konto bankowe. Fałszywy policjant zapewniał seniorkę, że po zakończonych działaniach odzyska ona swoje oszczędności. Niestety tak się nie stało. Fałszywy funkcjonariusz nie nawiązał z nią ponownego kontaktu” – czytamy w komunikacie małopolskiej komendy.

A to nie jedyny taki przypadek z ostatnich dni. W podobny sposób okradzione zostały dwie inne seniorki. Jedną z nich oszuści przekonali „metodą na adwokata”, że jej wnuczka spowodowała wypadek i musi zapłacić 30 tys. złotych. Tego samego dnia, inna krakowska seniorka została przekonana telefonicznie przez oszusta, że jej syn potrącił autem kobietę w ciąży. Chcąc pomóc synowi, seniorka przekazała przybyłej pod drzwi jej mieszkania kobiecie 60 tysięcy złotych!

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie