Turkusowe organizacje wybierają Kraków

Już ponad 50 tys. osób pracuje w branży SSC/BPO w Krakowie. Od kwietnia na rynku działa nowa firma, Xceedance, której Dyrektor Zarządzający – Marek Kaszczyc ma zamiar udowodnić, że w świecie biznesu i międzynarodowych korporacji jest miejsce zarówno na rozwój pasji pracowników, ich osobowości, a także na współzarządzanie firmą. 

Marek Kaszczyc jest zwolennikiem modelu turkusowych organizacji. Jako lider z wieloletnim doświadczeniem w międzynarodowych korporacjach, skutecznie wprowadza teorię Managementu 3.0 w polskim środowisku biznesowym.

Jak to wygląda w praktyce?

Model ten opiera się na przekonaniu, że odpowiedzialność za zarządzanie zespołem ponoszą nie tylko liderzy, ale wszyscy zaangażowani w projekt. W konsekwencji prowadzi to do tego, że pracownicy czują się bardziej zmotywowani do działania i lepiej czują się w swoim miejscu pracy. Taki model zarządzania stosowany jest w tzw. turkusowych organizacjach, opartych w dużej mierze na samoorganizacji. Ludzie z własnych wyborów angażują się w zadania i przydzielają sobie role dostosowane do indywidualnych umiejętności. Taki system pracy Kaszczyc stara się realizować w Xceedance.

Realizując wizję Xceedance postanowiliśmy zbudować centrum, które opierając się na naszych wartościach zaangażuje pracowników w proces decyzyjny dotyczący działania firmy” – mówi Kaszczyc.

Korzyści ze stosowania takiego podejścia

Rozwiązania stosowane przez Kaszczyca zwiększają zaangażowanie pracowników i wspierają proces budowania zaufania w firmie. Dzięki nim tworzona jest kultura organizacji, w której każdy ma realny wpływ na wyniki i sukcesy firmy. W Xceedance Kaszczyc stawia również na rozwój swoich ludzi po godzinach pracy. W organizacji został wdrożony program w ramach, którego pracownicy wybierają sobie szkolenia i benefity, zgodne z ich pasjami i hobby. Wierzy, że pomoc w realizacji indywidualnych pasji oraz wdrożenie systemu, który pozwala im na samodzielne określanie ścieżek kariery i realny wpływ na kierunek rozwoju firmy, to najlepszy sposób na osiągnięcie sukcesu, poprawienie jakości dostarczanych usług i produktów, a przede wszystkim większe zadowolenie klientów.

Możliwości w Krakowie

Kraków jest idealnym miejscem pozyskania młodych, kreatywnych osób, które chętnie dzielą się swoją wiedzą i pasjami oraz są otwarte na nowe modele zarządzania. Firma rozwija się dynamicznie i planuje kolejne procesy rekrutacyjne – jak podkreśla jej dyrektor.

Szukamy pracowników, którzy wyróżniają się zaangażowaniem i pasją, dlatego realizacja ich prywatnych zainteresowań jest równie ważna, jak tych zawodowych” – zaznacza.

O firmie

Xceedance dostarcza technologie, rozwiązania analityczne i usługi doradcze z zakresu ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych.

Więcej informacji na stronie: www.xceedance.pl

/artykuł sponsorowany/

fot. Pixabay

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie