Tysiące uczestników na manifestacjach w Krakowie. Tym razem było w miarę spokojnie

Policjanci w Krakowie na brak pracy w weekend nie mogli narzekać.

W sobotę oraz niedzielę, na terenie Krakowa miały miejsce liczne zgromadzenia w tym ,,Marsz Równości”, który w kulminacyjnym momencie zgromadził około 11 tysięcy uczestników.

– To największe wydarzenie minionego weekendu zabezpieczali krakowscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z Katowic, Wrocławia, Lublina oraz Opola. Uczestnicy marszu, około godziny 15:30 wyruszyli sprzed Muzeum Narodowego i idąc głównymi ulicami miasta, dotarli do Rynku Głównego, gdzie tego dnia również odbywały się inne zgromadzenia, m.in. antagonistycznie nastawione do uczestników marszu. Policjanci skutecznie odizolowali uczestników tych zgromadzeń, nie dopuszczając do konfrontacji między nimi – podaje policja.

Po niespełna trzech godzinach osoby biorące udział w marszu powróciły na plac przed Muzeum Narodowym. Tam policjanci dbali o porządek oraz bezpieczeństwo do czasu rozejścia się jego uczestników. Podczas marszu oraz bezpośrednio po jego za kończeniu policjanci nie musieli interweniować.

– Dodatkowo, podczas weekendu krakowscy mundurowi zabezpieczali imprezy masowe związane z odbywającymi się w mieście Juwenaliami, przejazdem ulicami rowerzystów i motocyklistów oraz pilnowali porządku podczas wyjazdu z Krakowa kibiców piłkarskich, na mecze ekstraklasy i  I ligi, a także tych, którzy uczestniczyli w odbywających się na terenie naszego miasta meczach II i III ligi. Funkcjonariusze zabezpieczali również zgromadzenie osób protestujących przeciwko wojnie na Ukrainie. Weekendowe zabezpieczenia przebiegły spokojnie i bez poważnych zdarzeń – podaje policja.

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie