Uczniowie z Nowej Huty pomogli wyremontować mieszkanie potrzebującej rodziny (ZDJĘCIA)

Uczniowie z nowohuckich szkół zawodowych zakasali rękawy i pomogli wyremontować mieszkania podopiecznym Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Już po raz 37. w ramach przedsięwzięcia „Trzy Kolory” Programu Aktywności Lokalnej wykonano prace remontowe w domu rodziny objętej pomocą krakowskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Tym razem poprawiono  warunki mieszkaniowe rodziny z osobą niepełnosprawną, zamieszkałej w Nowej Hucie. Mieszkanie, po kilkukrotnych zalaniach, znajdowało się w bardzo złym stanie technicznym i nie było remontowane od wielu lat.

Ze względu na swoją sytuację życiową i zdrowotną, właścicielka mieszkania oraz jej dorosły syn nie mieli możliwości, aby niezbędne prace remontowe wykonać we własnym zakresie. Konieczne jest także uzupełnienie deficytów sprzętu gospodarstwa domowego, wyposażenia kuchni oraz wymiany pościeli i materaca do spania.

Dzięki wsparciu uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira oraz Zespołu Szkół Budowlanych PBP Chemobudowa-Kraków S.A., wykonano gruntowne prace remontowo-malarskie.

Całość materiałów niezbędnych do przeprowadzenia remontu pozyskano dzięki środkom finansowym przekazanym przez anonimowego krakowskiego przedsiębiorcę, który od 2012 r. regularnie wspiera działania MOPS na rzecz najbardziej potrzebujących mieszkańców Krakowa.

Darczyńca, po wizycie w miejscu zamieszkania, zadecydował również o wykonaniu we własnym zakresie całościowego remontu łazienki oraz części kuchennej. Aktualnie rozpoczęły się właściwe prace.

 – Osoby chętne wesprzeć nasze działania a przede wszystkim pomóc rodzinie zamieszkać w odpowiednich i godnych warunkach prosimy o kontakt telefoniczny ze specjalistą pracy socjalnej koordynującym projekt Rafałem Basista- tel. 726204035. Chętni aby wspomóc finansowo realizację przedsięwzięcia mogą wpłacić dowolne datki na Konto Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie o numerze 94 1020 2892 0000 5902 0589 9317 z dopiskiem „Dla Joli i Maćka” – informuje MOPS w Krakowie. 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie