UJ oferuje wszystkim pracownikom darmowe testy na koronawirusa

Uniwersytet Jagielloński / fot. Foter

Uniwersytet Jagielloński oferuje swoim pracownikom specjalny, darmowy pakiet badań. Każdy chętny może mieć wykonany m.in. test na koronawirusa. Badania wykonywane są od czwartku 28 maja 2020 roku.

„Mając na względzie zapobieganie rozprzestrzenianiu się, profilaktykę oraz zwalczanie skutków choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2, a tym samym zapewnienie osobom zatrudnionym na uczelni jak najbardziej bezpiecznych warunków pracy, zapraszamy wszystkich chętnych pracowników do skorzystania z darmowych pakietów badań, które wykonane zostaną przez Zakład Diagnostyki Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie” – informuje najstarsza uczelnia w Polsce. W pakiecie badań jest test na koronawirusa.

Na badania może zapisać się wyłącznie pracownik UJ korzystający z adresu mailowego w domenie uj.edu.pl. Aby wziąć udział w badaniach należy się zarejestrować najpóźniej do godziny 14.00 dnia poprzedzającego planowaną wizytę. System rejestracyjny umożliwia umówienie maksymalnie 8 osób co 30 minut.

Do punktów pobrań należy przyjść w maseczkach lub zasłonić usta i nos w sposób określony odrębnymi przepisami. Każdy pracownik powinien znać/mieć przy sobie numer PESEL.

W celu wykonania badań pobierana jest krew żylna, a samo badanie nie wymaga bycia na czczo. Pakiet badań dla kobiet to test na obecność przeciwciał przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, TSH – hormon tyreotropowy, zaburzenia czynności tarczycy oraz CA-125 – marker raka jajnika. Pakiet dla mężczyzn to oprócz testu na przeciwciała koronawirusa także PSA total – antygen swoisty dla prostaty, marker przerostu prostaty, przydatny w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu raka prostaty oraz fPSA – wolna forma PSA do diagnostyki, marker raka prostaty.

System rejestracji obejmuje każdorazowo 7 dni. Po wyczerpaniu się limitu, pracownicy otrzymają mail (będzie ponawiany) z nowymi linkami umożliwiającymi rejestrację na kolejne 7 dni badań. „Cała akcja będzie trwała tak długo, jak długo będą chętni do skorzystania z badań pracownicy” – zapewnia uczelnia.

GS

Zobacz także