Ulica Opolska do remontu. ZDMK szuka wykonawcy

Musisz przeczytać

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował o ogłoszeniu przetargu na remont ulicy Opolskiej. . Prace remontowe obejmą odcinek o długości ponad 1,2 km od  ulicy Prądnickiej do alei 29 Listopada. Ten fragment ulicy znajduje się pomiędzy dwiema dużymi miejskimi inwestycjami i jest intensywnie wykorzystywany przez mieszkańców i kierowców.

Nawierzchnia ulicy Opolskiej na wysokości Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła 2, jest bardzo mocno zniszczona. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy ten fragment służył jako objazd w trakcie budowy pobliskiego tunelu i tramwaju na Górkę Narodową. Dodatkowo ulica została zniszczona przez ciężki sprzęt budowlany, który codziennie dojeżdżał na budowę linii tramwajowej.  Dlatego Zarząd Dróg Miasta Krakowa podjął decyzję o przeprowadzeniu remontu tego odcinka ulicy.

W ubiegłym tygodniu ZDMK ogłosił przetarg na remont nawierzchni. Potencjalni  wykonawcy mają czas do 20 lipca, aby złożyć oferty. Jak informuje ZDMK „celem prac remontowych jest nie tylko położenie nowej warstwy asfaltu, ale także naprawa krawężników i miejscowych chodników”. Zgodnie z harmonogramem, prace remontowe mają się zakończyć do połowy grudnia. Remontem mają być objęte obydwie jezdnie ulicy, przy czym jezdnia w stronę Nowej Huty na odcinku od ul. Prądnickiej do al. 29 Listopada, a jezdnia w stronę ronda Ofiar Katynia na nieco krótszym fragmencie– od ul. Prądnickiej do wiaduktu kolejowego

Patrycja Bliska

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca