Po Warszawie czas na Kraków. W niedzielę wielki marsz w centrum miasta

W niedzielę, 25 września 2022 roku, ulicami Krakowa przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Manifestacja odbędzie się pod hasłem „Dziecko w sercu Krakowa”. Marsze życia organizowane są w całej Polsce, ten krakowski będzie największym po warszawskim, który odbył się w ostatnią niedzielę.

Tydzień po warszawskim, XVII Narodowym Marszu dla Życia i Rodziny, w niedzielę 25 września 2022 roku, ulicami Krakowa przejdzie VIII Marsz dla Życia i Rodziny. Początek – w samo południe na Plac Matejku. O godz. 12:00 uczestnicy manifestacji wyruszą ulicą Floriańską w stronę Rynku Głównego. Jak informują organizatorzy, uczestnikom marszu będzie towarzyszyć akompaniament profesjonalnej orkiestry dętej, zadbano także o oprawę muzyczną finału marszu, a swój występ specjalny zapowiedzieli Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, czyli „Galicja w Duecie”. Na uczestników krakowskiego marszu czekają też małe upominki.

„Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczno-polityczną, jak również dla uwypuklenia najważniejszych aspektów obrony życia i rodziny, każdego roku organizowane są pod innym hasłem. Zawsze jednak wyrażają oczekiwanie takich zmian społeczno-prawnych, które zapewnią pełną ochronę życia ludzkiego i praw rodziny w naszym kraju. Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. Na przestrzeni 13 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Koordynatorem Marszów dla Życia i Rodziny jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego” – czytam na stronie internetowej marsz.org, poświęconej Marszom dla Życia i Rodziny w całej Polsce.

Fot. Facebook Marsz Dla Życia i Rodziny w Krakowie

Jednym z ambasadorów Marszu dla Życia i Rodziny jest małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Przed warszawską manifestacją zachęcała do wyjazdu do stolicy. Potem zamieściła swoje zdjęcie z tego z wydarzenia i zamieściła pod nim krótki wpis: „Marsz dla Życia i Rodziny jednoczy wszystkich, którzy kochają życie. Bez barier, warunków wstępnych. Wspólnota. Warszawa w szoku, bo jej ulicami szli ludzie skandujący hasła bez wulgaryzmów, żadnych obscenicznymi zachowań. Można? Trzeba!”

(red)

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie