Ulicami Krakowa przeszła procesja Bożego Ciała [zdjęcia]

W czwartek, 16 czerwca 2022, przed południem, ulicami Krakowa przeszła tradycyjna procesja Bożego Ciała. Po mszy świętej odprawionej na Wawelu wierni przeszli ulicą Grodzką na Rynek Główny. Procesja zatrzymała się przy czterech ołtarzach usytuowanych przy kościołach św. Idziego, św. św. Piotra i Pawła, św. Wojciecha i bazylice Mariackiej. 

Procesja Bożego Ciała

Zdjęcie 1 z 31

W czasie centralnej procesji Bożego Ciała w Krakowie biskup Janusz Mastalski wskazywał na cztery źródła pociechy, którymi są miłość, nadzieja, Boże miłosierdzie i pokój. – Dziś przychodzimy w tej procesji Bożego Ciała po to, by w sercu Jezusowym znaleźć źródło wszelkiej pociechy – powiedział biskup. – Dzisiaj Bóg mówi do każdego z nas „Nie jesteś sam, z tobą jestem Ja, twój Bóg. Jest z tobą Kościół, który tak często jest poniewierany”. Właśnie w tej miłości odnajdujemy pociechę – podkreślał bp Mastalski.

Wcześniej, w czasie homilii Mszy św. odprawianej na dziedzińcu przed katedrą wawelską, bp Jan Zając mówił, że miłość Chrystusa nie jest zastrzeżona tylko dla nielicznych, że jest ona dla wszystkich. – Wobec wołania ludzkości o zaspokojenie głodu pokoju i prawdy, głodu szacunku dla godności człowieka, głodu miłosierdzia zmartwychwstały Chrystus karmi nas Bożym Słowem i Bożym Ciałem i zaprasza nas, byśmy na nowo przyjęli Jego tajemnicę, która dokonała się w zaciszu Wieczernika – mówił bp Jan Zając.

(red) (fot. Andrij Rafael/KRKnews)

Najnowsze

Co w Krakowie