Urząd Skarbowy wyprowadza się z Krowoderskich Zuchów

Od 15 maja Urząd Skarbowy Kraków-Krowodrza zmienia swoją lokalizację z Krowoderskich Zuchów 2 na Łokietka 20.  Ma być wygodniej dla podatników. 

Urząd Skarbowy Kraków-Krowodrza zmienia swoją lokalizację. Dziś jeszcze działa na ulicy Krowoderskich Zuchów 2, ale od połowy maja będzie umiejscowiony kilometr dalej, przy ulicy Łokietka 20. 

 – Będziemy bliżej naszych podatników. Nie na Prądniku Białym – jak dotychczas – a w dzielnicy Krowodrza, którą na co dzień obsługujemy” – mówi Jacek Kołodziejczyk, naczelnik urzędu.

W nowej siedzibie czekają na podatników liczne udogodnienia. Na parterze została przygotowana  sala obsługi z poczekalnią i kolejkomatem. W sumie krowoderski US zajmie parter, pierwsze i drugie piętro czteropiętrowego, wyremontowanego budynku. Na wyższych kondygnacjach działają już inne jednostki Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) – Izba Administracji Skarbowej w Krakowie i Małopolski Urząd Celno-Skarbowy.

Nowa lokalizacja jest oddalona od poprzedniego adresu o nieco ponad kilometr. Pokonanie trasy zajmie 15 minut spacerem lub 2 minuty komunikacją miejską. Najszybszą opcją będzie autobus linii 102, odjeżdżający spod samego urzędu na Krowoderskich Zuchów (kierunek Cracovia Stadion) na ulicę Wybickiego, skąd pozostaje 10 minut piechotą wzdłuż ulicy Łokietka.

Przed urzędem jest niewielki parking, ale – co typowe dla dużego miasta i liczby samochodów – trzeba brać pod uwagę konieczność zaparkowania na ulicach wokół budynku. Obowiązuje strefa płatnego parkowania C.

(JS)

16 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie