Zarząd Zieleni Miejskiej szuka właścicieli czterech rzeźb, wchodzących w skład szlaku plenerowych rzeźb i instalacji nowohuckich. Wszystko po to, by móc o nie zadbać oraz o teren wokół nich.
Na początku tego roku ZZM uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na przeprowadzenie renowacji rzeźb. Przy rzeźbach zostaną wykonane prace konserwatorskie oraz zagospodarowanie terenu w bezpośrednim otoczeniu.
Rzeźby z Nowej Huty mają zostać przez ZZM przejęte, aby można było wykonać przy nich prace. Do tego potrzebne jest jednak ustalenie kto jest ich właściciel lub zarządcą.
Wiadomo, że rzeźby powstały w latach 60/70 XX wieku i były efektem współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej „Hutnik” z Zarządem Okręgu ZPAP oraz Stowarzyszeniem Twórczym „Nowa Huta”. Wszystkie osoby posiadające informacje dotyczące rzeźb proszone są o kontakt z ZZM pod nr tel. +48 725-201-093 lub drogą mailową na adres: sekretariat@zzm.krakow.pl.
- rzeźba plenerowa „Dziewczynka”, nieznanego autora, wykonana ze sztucznego kamienia w latach 60/70 XX w., lokalizacja: Kraków, os. Na Skarpie 46

- rzeźba plenerowa „Ptaki”, autorstwa prof. Lucjana Orzecha, wykonana z metalu w 1978 r. lokalizacja: Kraków, os. Willowe

- rzeźba plenerowa „Małe organy”, autorstwa prof. Lucjana Orzecha, wykonana z metalu w 1978 r. lokalizacja: Kraków, os. Wandy

- rzeźba plenerowa „Spirala kosmiczna”, autorstwa Antoniego Hajdeckiego, wykonana z metalu w 1974 r. lokalizacja: Kraków, os. Tysiąclecia.




