Urzędy Miasta Krakowa zostaną zamknięte dla petentów! Jest tylko jeden wyjątek…

fot. Jan Lorek

Od poniedziałku petenci nie będą mogli osobiście udać się do wszystkich lokalizacji Urzędu Miasta Krakowa, ponieważ jednostki zostaną zamknięte do odwołania. Kontakt będzie możliwy jedynie drogą telefoniczną lub mailową. To kolejne miejsce, które staje się niedostępne dla mieszkańców Krakowa z powodu pandemii koronawirusa…

Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu Miasta Krakowa będzie można złożyć elektronicznie, bądź poprzez wrzucenie specjalnej koperty do odpowiedniego pojemnika  umieszczonego w pobliżu wejścia do urzędu w 12 poniższych lokalizacjach UMK:

 1. pl. Wszystkich Świętych 3-4
 2. ul. Sarego 4
 3. ul. Biskupia 18
 4. ul. Stachowicza 18
 5. ul. Lubelska 27
 6. ul. Mogilska 41
 7. ul. Grunwaldzka 8
 8. ul. Kasprowicza 29
 9. al. Powstania Warszawskiego 10
 10. Rynek Podgórski 1
 11. ul. Dekerta 24
 12. os. Zgody 2

Jednocześnie rząd zapowiada, że wszystkie terminy składania dokumentów zostaną wydłużone. 

Wyjątkiem będzie rejestracja bieżąca zgonów oraz sporządzanie aktów zgonów. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmują osobiście w dwóch lokalizacjach: ul. Lubelska 27 oraz os. Zgody 2!

Władze Krakowa apelują, by z urzędnikami kontaktować się za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Jednocześnie proszą o wyrozumiałość, przypominając, że urząd – jak każdy pracodawca – musi się liczyć z nieobecnością pracowników korzystających z prawa opieki nad dziećmi, a także z zezwala na pracę zdalną tym osobom, które ze względów zdrowotnych nie powinny narażać się na ryzyko zakażenia.

 

Zobacz także