Utrudnienia przy zjeździe z autostrady A4 w rejonie ul. Zakopiańskiej

Uwaga kierowcy – uważajcie na utrudnienia. Kolejna zmiana organizacji ruchu przy zjeździe z autostrady A4 w rejonie ul. Zakopiańskiej.

W poniedziałek, 20 lipca rozpoczął się drugi etap prac przy remoncie wiaduktu na ulicy Zakopiańskiej. Wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu drogowego. Prace są prowadzone przez całą dobę, co ma skrócić czas utrudnień w tym rejonie miasta.

A kłopoty są spore. Nie można np. zjechać z autostrady w kierunku centrum Krakowa

Zmiany w organizacji ruchu drogowego:

• w godz. 5.00-21.00 na jezdni północnej autostrady A4 (relacja Rzeszów-Katowice) dostępne są dwa pasy ruchu – awaryjny i środkowy w kierunku Katowic, a także jeden w kierunku Rzeszowa. Natomiast na jezdni południowej dla kierowców jadących w kierunku stolicy Podkarpacia jest dostępny tylko pas środkowy. Dwa skrajne pasy są wyłączone z ruchu.

• w godz. 21.00-5.00 ruch na jezdni północnej odbywa się tak jak w dzień, natomiast jezdnia południowa autostrady A4 (relacja Katowice-Rzeszów) jest zamknięta dla ruchu. Oznacza to, że nie ma możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Chyżnego i Zakopanego. Objazd jest poprowadzony przez węzeł autostradowy „Łagiewniki” (zawracanie na skrzyżowaniu ulic Herberta, Stojałowskiego i Podmokłej).

• przez całą dobę wyłączony jest zjazd z autostrady A4 w kierunku centrum Krakowa (dotyczy relacji Katowice-Rzeszów). Objazd przez węzeł „Łagiewniki” i dalej ulicami Herberta i Turowicza. Z autostrady A4 w kierunku centrum można również zjechać na węźle „Bielany”.

Zmiana organizacji ruchu obejmuje odcinek około trzech kilometrów. Ruch został przerzucony na właściwe jezdnie na wysokości ulicy Kąpielowej.

Prace w ramach drugiego etapu potrwają około miesiąca, następnie rozpocznie się trzeci i ostatni etap remontu.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie