Uwaga kierowcy! Instrukcja jazdy Dietla i Grzegórzecką. Na tej ostatniej – po torowisku tramwajowym!

Musisz przeczytać

Kierowcy – uważajcie! Nie jeździjcie na pamięć. Na trasie między rondami Grunwaldzkim i Grzegórzeckim doszło do rewolucyjnych zmian w organizacji ruchu. Nie wszystkie wynikają z Krakowskiej Tarczy dla Mobilności. Ale wszystkie wymagają szczególnej uwagi podczas jazdy ulicami Dietla i Grzegórzecką. A na samej ulicy Grzegórzeckiej samochody muszą jeździć po torowisku tramwajowym!

Ostatnie zmiany w organizacji ruchu na ulicach w centrum Krakowa budzą coraz więcej kontrowersji. Ale i tak są wprowadzane. A w wielu miejscach kierowcy jeżdżą na pamięć. Trudno im bowiem przyzwyczaić się np. do tego, że na ulicy Grzegórzeckiej mają wjechać na torowisko tramwajowe, co do tej pory było zakazane. Dlatego publikujemy instrukcję, jak pokonać trasę między rondem Grunwaldzkim a rondem Grzegórzeckim, czyli jak jeździć Dietla i Grzegórzecką.

Jak jeździć ulicami Dietla i Grzegórzecką – INSTRUKCJA

 

Zmiany już przed rondem Grunwaldzkim

Zmiany już przed rondem Grunwaldzkim
Obraz 1 z 7

Już przed wjazdem na rondo Grunwaldzkie od strony ul. Kapelanka czeka nas niespodzianka. Do niedawna do jazdy na wprost były dwa pasy. Teraz jest tylko jeden! Za to dwa są do skrętu w lewo (w stroną mostu Dębnickiego), przy czym jeden z nich zarezerwowany jest dla komunikacji zbiorowej.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca