Uwaga. W tych bankach w weekend nie wypłacisz pieniędzy

Masz konto w jednym z tych banków, a w weekend będziesz potrzebować gotówki? Lepiej wypłać ją jeszcze dzisiaj, bo w weekend możesz mieć problem z zalogowaniem się na konto, a nawet z zapłatą za pomocą karty płatniczej.

Kilka banków wybrało najbliższy weekend na prace serwisowe.

Deutsche Bank

Jak czytamy w komunikacie, w sobotę od godziny 00:00 do 08:00 niedostępne będą systemy db easyNET (klienci indywidualni), powerNET (dla firm) oraz szybkie płatności internetowe. Z usług teleserwisu będzie można korzystać w ograniczonym zakresie.

Utrudnienia wystąpią także w niedzielę. Od godziny 02:00 do 10:00 niedostępny będzie system db easyNET. W tym czasie nie będzie można skorzystać z szybkich płatności internetowych, wyciągów elektronicznych oraz doładowania telefonów. „Przelewy wewnętrzne, dyspozycje spłaty kart oraz zakładania/zrywania lokat zlecone w trakcie trwania przerwy zostaną zrealizowane niezwłocznie po zakończeniu prac” – dodano.

Przedstawiciele banku dodatkowo informują, że „w podanych terminach mogą występować utrudnienia przy realizacji niektórych transakcji za pomocą kart płatniczych”. W takich przypadkach klienci proszeni są o kontakt telefoniczny z infolinią.

Bank Pocztowy

Przerwa w obsłudze kart płatniczych, zarówno płatności kartami oraz wypłaty z bankomatów, wystąpi ponadto w Banku Pocztowym. Utrudnienia wystąpią w poniedziałek w godzinach 02:00-06:00. W tym czasie, niedostępna będzie również usługa 3D Secure, która zapewnia dodatkowe zabezpieczenie płatności kartą w internecie.

Idea Bank

Jak poinformowano na stronie, począwszy od godziny 22:00 w piątek do godziny 6:00 w sobotę będą trwały prace modernizacyjne w systemie bankowości elektronicznej. Klienci nie będą mogli się zalogować do swojego konta i wykonywać operacji.

Nest Bank

„Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanymi pracami modernizacyjnymi od godziny 22:00 w dniu 14.07.2017r. do godziny 11:00 w dniu 15.07.2017r. mogą wystąpić czasowe utrudnienia w dostępie do serwisu obsługi wniosków” – poinformowano na stronie banku.

W tym czasie klienci nie będą mogli otworzyć nowego konta, nie złożą wniosku o kredyt, ani o wydanie karty.

(wm, TVN24bis)

fot. Pixabay

Najnowsze

Co w Krakowie