Uważajcie, oto nowy sposób okradania ludzi! Kawa, ciastka, zasłabnięcie…

Wszystko wskazuje na to, że po sposobie „na wnuczka” czy „na policjanta” przestępcy wpadli na nowy sposób okradania ludzi. Ich ofiarą padła 84-letnia kobieta.

Do przestępstwa doszło w Brzesku. Do drzwi mieszkania 84-letniej kobiety zapukały kobiety oferujące zakup sprzętu rehabilitacyjnego. Starsza kobieta mieszkająca wraz z córką zaprosiła je do środka.

Co dziwne, podczas pokazu sprzętu i zachwalania jego działania nieznajome poczęstowały domowniczki przyniesioną przez siebie kawą i ciastkami. Finalnie seniorka zdecydowała się na zakup sprzętu i przy kobietach wyciągnęła z szafki odpowiednią kwotę pieniędzy.

W trakcie spotkania 84-latka źle się poczuła, a jej córka straciła przytomność. Chwilę później z mieszkania zniknęły kobiety oferujące sprzęt, a wraz z nimi spora kwota pieniędzy. Pozostawione w takim stanie kobiety w mieszkaniu odnalazła ich krewna, która przyszła w odwiedziny i zaalarmowała Policję.

„84-latka i jej córka trafiły do szpitala, na szczęście ich życiu nic nie zagraża. Kobiety podejrzewają, że ich stan zdrowia pogorszył się po poczęstunku. Policjanci zabezpieczyli jego próbki do badań laboratoryjnych. Śledczy wyjaśniają czy mogły się w nich znajdować substancje, które wywołały takie skutki” – informuje policja.

ge

 

Najnowsze

Co w Krakowie