VII Jurajski Piknik Winny już w ten weekend w Ojcowie

Winiarze z Jury Krakowskiej i gospodarstwo Pstrąg Ojcowski zapraszają w sobotę i niedzielę do odkrywania jurajskich win.

Na siódmą już edycję największego spotkania z winami z okolic Krakowa zapraszają Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej oraz Pstrąg Ojcowski, na którego terenie odbędzie się impreza. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach 24-25 czerwca w godzinach 11-18.00.

Mało kto jeszcze wie, że Jura Krakowsko-Częstochowska to prawdziwe winiarskie zagłębie, zwłaszcza w małopolskiej części wyżyny. W okolicach Skały, Rybnej, Zielonek i nie tylko powstało już kilkadziesiąt winnic. Część z uprawiających je winiarzy, zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winiarzy Jury Krakowskiej, będzie można spotkać właśnie w Ojcowie. Swoją obecność zapowiedziały winnice: Amonit, Kresy, Goja, Novi, Nad Prądnikiem, Zagardle, Św.Jana, Słońce i Wiatr, Przybysławice oraz Rajska.

W programie zaplanowano 3 degustacje komentowane win, prezentację winnic wraz z degustacją, bezpłatne degustacje produktów i potraw tradycyjnych dla Regionu Małopolski, animacje dla dzieci oraz udział Koła Gospodyń Wiejskich wraz z prezentacją tradycji ludowej Małopolski. To również szansa odkrycia na nowo uroków Ojcowskiego Parku i naturalnej, ekstensywnej hodowli Pstrąga Ojcowskiego.

Piknik to doskonała okazja do poznania winnic zlokalizowanych na Jurze jako miejsc atrakcyjnych turystycznie. Można w nich odkryć tajniki wytwarzania wina, degustować najlepsze butelki, uczestniczyć w pracach w winnicy, poszerzyć swoją wiedzę na temat uprawy i ekologii, a także odpocząć w pięknych jurajskich lokalizacjach.

Więcej szczegółów o wydarzeniu można zobaczyć pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/6240585166061283.

Najnowsze

Co w Krakowie