W co najmniej 200 miejscach w Krakowie brakuje chodników

Zarząd Dróg Miasta Krakowa opublikuje wkrótce listę miejsc, gdzie brakuje chodników. Znajdzie się na niej ok. 200 lokalizacji, może ich być znacznie więcej, bo wykaz będzie uzupełniany.

Lista miejsc, gdzie powinien powstać chodnik, powstała we współpracy z radami dzielnic i Komisją Infrastruktury Rady Miasta Krakowa. – Na listę trafiły lokalizacje, o które wnioskowali mieszkańcy, były one zweryfikowane przez naszych inspektorów, korzystaliśmy również ze wskazań dzielnic – do których takie prośby również spływają. W ten sposób zapotrzebowanie zostało kompleksowo zinwentaryzowane – tłumaczą urzędnicy z ZDMK. Wykaz ma być znany jeszcze we wrześniu.

Lista to pierwszy krok do realizacji „Programu budowy chodników”, Co roku na ten program ma być przeznaczane kilkanaście milionów złotych, 10 proc. tej kwoty ma być wydawane na projekty i dokumentacje budowlaną, reszta na budowę samych chodników.

– Staramy się też sprawdzać na bieżąco wnioskowane lokalizacje i tam, gdzie jest możliwa poprawa bezpieczeństwa bez inwestycji, będziemy podejmować działania szybsze i tańsze, np. utwardzenie pobocza i zastosowanie separatorów – zapewniają pracownicy ZDMK. – Publikacja listy 200 miejsc, gdzie brakuje chodników, nie zamknie drogi mieszkańcom do zgłaszania nowych miejsc. Postaramy się umożliwić uzupełnianie tego wykazu – obiecują.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie