Rząd ogłosi zniesienie kolejnych ograniczeń. Co z maseczkami i weselami, kinami i siłowniami?

Być może już dziś rząd ogłosi terminy kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Można spodziewać się zapowiadanej od kilku dni decyzji dotyczącej poluzowania obowiązku noszenia maseczek. Na informacje czekają też planujący ślub i organizujący wesela, właściciele kin i siłowni.

Tradycyjnie już co dwa tygodnie rząd ogłasza terminy zniesienie kolejnych ograniczeń. Tym razem najbardziej oczekiwana decyzją jest zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni. Już kilka razy minister zdrowia Łukasz Szumowski sugerował, że spacerować, biegać i jeździć na rowerze będzie można już bez zakrywania ust i nosa. Nadal maseczki maja być obowiązkowe w komunikacji zbiorowej, w sklepach, urzędach i innych zamkniętych przestrzeniach.

Padną również terminy i zalecenia dotyczące otwarcia kin, siłowni i klubów fitness.

Jak donosi RMF FM, rząd ogłosi też możliwość organizowania wesel. Według ustaleń tej rozgłośni będzie można robić przyjęcia weselne nawet na więcej niż 100 osób. W zaleceniach znajdzie się zapis o co najmniej 4 metrach kwadratowych na każdego uczestnika wesela, ale do powierzchni będzie można wliczać korytarze i tarasy dostępne dla gości państwa młodych.

„Przy stołach ma być o 20 procent mniej miejsc niż standardowo, a osoby mają być tak sadzane, by nie siedziały dokładnie naprzeciwko siebie. Między stołami ma być półtora metra odległości. Jest zalecenie, by gości sadzać tylko po jednej stronie stołu i to co 40-50 centymetrów. Jest także zapis, by w miarę możliwości przy stolikach siedziały osoby z tej samej rodziny – najlepiej z jednego gospodarstwa domowego. Na 15 gości ma być jeden kelner – przypisany do tych samych gości. Obsługa imprez ma nosić maseczki” – informuje https://www.rmf24.pl/

GS

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie