W końcu! Krakowscy policjanci złapali seryjnego włamywacza

Policjanci z Nowej Huty zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za szereg kradzieży oraz włamań do altanek znajdujących się na ternach nowohuckich ogródków działkowych.

Policjanci, patrolując ulice, zauważyli mężczyznę, który wyglądem przypominał osobę podejrzewaną o włamania. Na widok funkcjonariuszy zaczął zachowywać się nerwowo i próbował się oddalić, ale policjanci szybko go dogonili.

„Po wylegitymowaniu i sprawdzeniu w bazie danych okazało się, że 39-latek jest poszukiwany przez Komisariat Policji VII w Krakowie celem odbycia 68 dni pozbawienia wolności w zakładzie karnym. W związku z tym został on zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Jak ustalili śledczy, to właśnie 39-latek odpowiada za szereg włamań do altanek na terenie ogródków działkowych w Nowej Hucie, do których doszło pomiędzy lipcem a listopadem zeszłego roku” – podaje policja.

Włamywacz wielokrotnie uszkadzał drzwi, okna oraz elewacje budynków, by dostać się do środka obiektów. Jego łupem padły m.in. wiertarki, podkaszarki, kosiarki ogrodowe, piły łańcuchowe, szlifierki, łóżko polowe, telewizor wraz z dekoderem, kuchenka indukcyjna, bateria umywalkowa, zastawa stołowa, przenośny głośnik oraz inne akcesoria głównie ogrodowe i elektroniczne.

W sumie właściciele obiektów wycenili wówczas straty na ponad 24 tysiące złotych. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 

fot, zdjęcie poglądowe

Najnowsze

Co w Krakowie