W Krakowie wystartowała Szlachetna Paczka. Można wybierać rodziny, którym chce się pomóc

Od soboty (18.11) darczyńcy mogą wybierać rodziny, którym przygotują świąteczne prezenty. Rusza kolejna edycja akcji „Szlachetna Paczka”. Przez najbliższe cztery tygodnie można wybierać tych, których chcecie pomóc przed świętami. Tylko w zeszłej edycji programu wsparcie materialne otrzymało ponad 15,5 tys. rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła wyniosła blisko 60 mln zł, a w pomoc zaangażowało się blisko 600 tys. osób

– Przez kolejne cztery tygodnie, każdy może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę i wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, współpracownikami czy kolegami ze szkoły przygotować Paczkę ze wsparciem skrojonym na miarę potrzeb – zachęcają organizatorzy Szlachetnej Paczki. W tym roku Szlachetna Paczka chce odwiedzić ponad 20 tys. rodzin w ponad 620 lokalizacjach w całej Polsce. W ponad 70 z nich program jest organizowany po raz pierwszy lub po latach nieobecności. Opublikowana przez Paczkę internetowa baza z historiami wciąż się powiększa –każdego dnia trafia do niej blisko 1000 nowych opisów.

– Czasem zaczyna się od tego, że rodzina żyje całkiem normalnie, rodzi się dziecko z niepełnosprawnością i jedno z rodziców musi zrezygnować z pracy. Czasem wtedy, gdy w parze emerytów umiera jedno z nich i jedno musi sobie poradzić z kosztami mieszkania plus dochodzi do tego jeszcze jakaś choroba. Wtedy już jest wybór: leki, obiad, zapłacenie rachunków. Czasem zaczyna się tam, gdy w rodzinie wielodzietnej, gdzie zepsuje się pralka i o ile rodzina radzi sobie od pierwszego do pierwszego to w momencie kiedy coś się psuje to następuje koniec świata – tłumaczy Joanna Sadzik, Prezes Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora programu.– mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, które odpowiada za organizację Szlachetnej Paczki.

Jak zrobić Paczkę?

To proste! Zbierz bliskich, kolegów z pracy czy szkoły i wspólnie przygotujcie Szlachetną Paczkę, która stanie się realnym, skrojonym na miarę potrzeb wsparciem dla wybranej rodziny. W ubiegłej edycji jedną Paczkę robiło średnio 31 osób. Przygotowując ją w gronie współpracowników, znajomych czy domowników, dużo łatwiej jest skompletować niezbędne produkty i podzielić się z potrzebującymi z najbliższej okolicy, którzy mają w życiu trudniej.

 

Potrzebujesz więcej informacji? Znajdziesz je na: www.szlachetnapaczka.pl/poradnik-darczyncy/. Możesz też zadzwonić na infolinię Szlachetnej Paczki, która jest dostępna siedem dni w tygodniu, w godzinach od 9:00 do 20:00. Wystarczy zadzwonić pod numer: 12 333 78 00.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie