W krakowskim szpitalu została wykonana niezwykle rzadka operacja

Musisz przeczytać

W Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II została wykonana niezwykle rzadka operacja. Pacjent przyjechał z Kliniki Torakochirurgii w Kijowie, Zabieg został wykonany pod koniec marca, ale dopiero po wypisaniu pacjenta ze szpitala lekarze pochwalili się sukcesem.

Niezwykle rzadka operacja została wykonana w Oddziale Klinicznym Chirurgii Klatki Piersiowej i Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Rehabilitacji Pulmonologicznej. Pacjent był przygotowywany do leczenia operacyjnego w Klinice Torakochirurgii w Kijowie na dzień wybuchu wojny t.j. na 24 lutego 2022 roku. Guz (rakowiak oskrzela) całkowicie zamykał u pacjenta oskrzele główne lewe. Pacjent oddychał jedynie prawym płucem.

Po niezbędnych badaniach oraz przygotowaniu dokonano kwalifikacji pacjenta do zabiegu operacyjnego. „23 marca została wykonana operacja oszczędzającą miąższ płuca (Pacjent nie utracił żadnego fragmentu miąższu płuca, co wpływa na wydolność oddechową), rękawową resekcję oskrzela głównego lewego z powodu nowotworu złośliwego (rakowiaka) z zespoleniem „koniec do końca” – informuje Szpital Jana Pawła II. Operował lek. med. Łukasz Trybalski wraz z prof. dr hab. n. med. Jarosławem Kużdżałem.
„Przebieg pooperacyjny – niepowikłany. Pacjent po 7 dniach po kontrolnej bronchofiberoskopii (diagnostyczne badanie endoskopowe dróg oddechowych, wykonywane za pomocą bronchoskopu, specjalnego urządzenia wprowadzonego przez nos lub usta) potwierdzającej prawidłowe zagojenie miejsca zespolenia na oskrzelu został wypisany w bardzo dobrej formie do domu” – podaje szpital Jana Pawła II.
Lek. med. Łukasz Trybalski, dr hab. n. med. Jarosławem Kużdżał (fot. Szpital Jana Pawła II w Krakowie)

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca