„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

W Małopolsce przybyło 50 nowych policjantów, ponad połowa z nich będzie służyć w Krakowie

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

50 nowych policjantów zostało przyjętych do małopolskiego garnizonu podczas pierwszego w tym roku naboru. We wtorek, 2 marca 2021 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 9 funkcjonariuszy, którzy będą pracować w Komedzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Do Komendy Miejskiej w Krakowie trafi kolejnych 18 nowych policjantów.

23 lutego 2021 roku do służby w małopolskiej policji zostało przyjętych 50 nowych funkcjonariuszy, w tym 9 kobiet. Był to pierwszy nabór do służby w tym roku roku. We wtorek, 2 marca 2021 roku do ślubowania przystąpiło 9 policjantów, którzy zasilą szeregi Komendy Wojewódzkiej w Krakowie. Pozostałe 41 osób, które zostały przyjęte do służby, ślubować będą w swoich jednostkach macierzystych.

Nowo przyjętych policjantów czeka przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji. 9 osób będzie służyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji. Komenda Miejska Policji w Krakowie zyska 18 nowych funkcjonariuszy. 5 nowych policjantów trafi do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu zyska 1 funkcjonariusza. Do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, do Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach i do Komendy Powiatowej Policji w Miechowie przydzielonych zostanie po 2 policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem, w Suchej Beskidzkiej, w Olkuszu, w Dąbrowie Tarnowskiej, w Bochni dostaną po 1 nowym funkcjonariuszu. Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu i Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie wzmocnione zostaną przez 3 nowych funkcjonariuszy.

Ślubowanie, odznaczenia, pożegnanie

Ślubowanie, odznaczenia, pożegnanie

Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło wręczenie Medali za Długoletnią Służbę. Medale te przyznał policjantom Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako nagrodę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. Wojewoda małopolski Łukasz Kmita wręczył medale 19 zasłużonym policjantom: 1 złoty, 16 srebrnych i 2 brązowe. Wśród odznaczonych są policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie z pionów kryminalnego, prewencji i logistyki, a także funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie.

We wtorek uroczyście pożegnano także odchodzących na zasłużoną emeryturę dwóch policjantów: insp. Jerzego Grońskiego – Komendanta Powiatowego Policji w Proszowicach i mł. insp. Jacka Góreckiego – Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Przechodzący w stan spoczynku otrzymali od komendanta pamiątkowe szable. Również wojewoda przekazał słowa uznania dla odchodzących ze służby policjantów.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca