W niedzielę na krakowskie ulice wyjedzie specjalny tramwaj

Musisz przeczytać

W najbliższą niedzielę na Krakowskiej Linii Muzealnej kursował będzie skład Ring.

Ring to wagon, który kursował w Gdańsku do lat 60. XX wieku. Do Krakowa trafił w latach 80. XX wieku, gdzie miał być jednym z eksponatów dużego muzeum komunikacji, którego budowę zaplanowano w Krakowie.

– Z Gdańska do Krakowa dotarły wtedy dwa identyczne wagony tego typu nieużywane od kilku lub kilkunastu lat. Co ciekawe, były to już wtedy pojazdy techniczne wyposażone na jednym z pomostów w wirnik służący do odśnieżania. Ponieważ plany budowy muzeum nie zostały zrealizowane przechowywano je wraz z innymi zabytkowymi pojazdami na terenie zajezdni w Nowej Hucie. Ring był pierwszym wagonem w kolekcji zabytkowych pojazdów MPK SA w kolorze czerwonym – podaje MPK.

Tramwaje na linii nr 0 kursowały  będą z ul. Dajwór przez:

  » Św. Wawrzyńca » Starowiślna » Plac Bohaterów Getta » Limanowskiego » Krakowska » Stradomska » Św. Gertrudy » Dominkańska » Franciszkańska » Straszewskiego » Piłsudskiego » al. 3 maja » CICHY KĄCIK » al. 3 maja » Piłsudskiego » Podwale » Dunajewskiego » Basztowa » Westerplatte » Starowiślna » DAJWÓR

– Przypominamy, że w zabytkowych tramwajach obowiązuje aktualna taryfa biletowa. Pomoc w obsłudze historycznych pojazdów zapewniają członkowie Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych. Szczegółowy rozkład jazdy linii nr 0 jest dostępny na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl – podaje MPK.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca