Otworzyli ulicę, którą remontowali prawie dwa lata [video]

W piątek, 25 lutego 2022 roku, została otwarta dla ruchu drogowego ulica Klasztorna. Z rozbudowanej ulicy mogą korzystać nie tylko mieszkańcy i klienci sklepów, ale też wszyscy użytkownicy. Remont Klasztornej trwał blisko dwa lata!

W zeszłym tygodniu świeżo odremontowana ul. Klasztorna, na odcinku od Żaglowej do ronda przy moście Wandy, zyskała oznakowanie poziome – są wymalowane pasy ruchu, przejścia dla pieszych i inne znaki konieczne do tego, by ulicę można było oddać do użytkowania. Obecnie pracowników wykonawcy – firmy INSTBUD – kończą jeszcze budowę zbiornika retencyjnego, do którego kierowana będzie woda opadowa z ul. Klasztornej. Zbiornik ma pojemność równą dwóm 25-metrowym basenom. Wykonywane są jeszcze drobne poprawki na chodnikach.

Inwestycja ruszyła w kwietniu 2020 roku. Wymienione zostały sieci podziemne, wybudowana została kanalizacja deszczowa i sanitarna. Jest nowe oświetlenie, chodniki, przystanki autobusowe, a tam gdzie to konieczne – zamontowano ekrany akustyczne. Po wykonaniu robót ziemnych, ułożono nową nawierzchnię.

Oprócz samej ulicy Klasztornej, remontu doczekały się też odcinki ulic poprzecznych: Żaglowej, Odmętowej, Jutrzyńskiej, Stare Wiślisko, Zbyszka z Bogdańca, Michała Hutnika i Syrachowskiej. W sumie nowa nawierzchnia pojawi się także na prawie 300 metrach lokalnych dróg. Termin zakończenia zadania to koniec kwietnia 2022 r.

Koszt inwestycji to ponad 25 mln zł – część środków pochodzi z budżetu Wodociągów Miasta Krakowa, a także z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie